LŚ: Kolejna przegrana Polaków

Spotkanie wyjątkowe, ze względu na miejsce rozegrania meczu, niestety zakończyło się porażką Polaków. Czterosetowy pojedynek odbył się na korcie tenisowym Foro Italico. Włosi ponownie pokonali nasz zespół 3:1.

Dwa pierwsze sety wygrali gospodarze. Pierwszy do 23, drugi do 20. Włosi skutecznie atakowali, mocno serwowali. Nasi musieli uznać ich wyższość. Jednak w trzecim secie Polacy zagrali bardzo dobrze. Przełomowym momentem partii było wyjście na serwis Rafała Buszka  i wyciągnięcie polskiego zespołu z opałów. Polacy odrobili stratę i wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końca. Seta wygrali 25 do 14. Jednak w czwartej partii Włosi wrócili do świetnej formy z początku spotkania i zakończyli mecz 3:1.

Włochy – Polska 3:1 (25:23; 25:20; 14:25; 25:17).

Włochy: Travica, Kovar, Birarelli, Zaytsev, Parodi, Piano, Rossini (L) oraz Baranowicz, Buti, Lanza

Polska: Drzyzga, Mika, Nowakowski, Bociek, Buszek, Kłos, Zatorski (L) oraz Konarski, Żygadło, Ruciak