Szymura: chciałem się godnie pożegnać z kibicami (wideo)

Rafał Szymura jest podstawowym przyjmującym (obok Tomasza Fornala) Jastrzębskiego Węgla. Jego zdaniem w tym ostatnim meczu, który “rozdawał medale” zdecydowała głowa

Mamy klasowych zawodników – Tomek Fornal, Ben Toniutti, Jean Patry, Piwko, oni mentalne mają mocne i myślę, że wszyscy razem to pociągnęli – ocenił Rafał Szymura z kolejnym złotym medalem na szyi.

Szymura godnie pożegnał się z kibicami, potwierdzając swoje odejście po zakończeniu sezonu do innego Plusligowego klubu. W barwach górniczej drużyny grał od 2020 roku.

Będę miał sentyment do Jastrzębia, do końca mojej przygody z siatkówką. Zawsze w tym mieście czułem i czuję się jak w domu, niedaleko też mieszkałam. Chciałem się godnie pożegnać z kibicami, bo to był ostatni nasz mecz w domu. Mamy jeszcze jeden cel do wykonania i wierzę w to, że uda nam się przywieźć tutaj Puchar Europy – dodał.

Rybniczanin od kolejnego sezonu będzie reprezentował barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, do której wraca po czterech latach spędzonych w Jastrzębiu.

Zobacz całą rozmowę z siatkarzem w poniższym materiale wideo.