MŚ bez Leona!

Walka z czasem nie powiodła się. Wilfredo Leon nie zagra w tegorocznych FIVB Mistrzostwach Świata 2022, których Polska będzie współorganizatorem!

Przyjmujący Wilfredo Leon po sezonie ligowym przeszedł zabieg, po którym dochodził do pełnej sprawności. Rokowania były na tyle dobre, że trener Nikola Grbić postanowił pozostawić Leona jako 15-go siatkarza na zgrupowaniu przygotowującego drużynę do mistrzostw. Wilfredo trenował własnym rytmem, według przygotowanego planu, pod opieką specjalistów. Jak się jednak okazało, walkę z czasem polski przyjmujący przegrał, a sztab nie podejmie ryzyka, by zgłosić go do składu na mundial. Na temat sytuacji siatkarza oraz decyzji sztabu szkoleniowego głos zabrał PZPS.

Oświadczenie Polskiego Związku Piłki Siatkowej w sprawie Wilfredo Leona:
“Polski Związek Piłki Siatkowej informuje o decyzjach dotyczących udziału Wilfredo Leona w tegorocznych mistrzostwach świata. Po konsultacji medycznej oraz serii rozmów pomiędzy trenerem, sztabem i lekarzami, zdecydowano, że dołączenie Wilfredo Leona do drużyny na Mistrzostwa Świata będzie wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem.
W związku z tym Wilfredo Leon nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn, których Polska jest współgospodarzem.
Polski Związek Piłki Siatkowej wyraża wdzięczność Wilfredo Leonowi oraz wszystkim zaangażowanym osobom, za dołożenie wszelkich starań w walce o jak najszybszy powrót naszego reprezentanta na boisko.
Jesteśmy przekonani, że Wilfredo wróci w przyszłym sezonie do gry w reprezentacji Polski jeszcze silniejszy. Życzymy zdrowia i sukcesów! Mówimy: do zobaczenia!”

Reprezentacja Polski na MŚ2022:
Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

Źródło: własne/PZPS