MŚ: Pozostała jedna niewiadoma

Jak informowaliśmy wcześniej, biało – czerwoni przygotowują się do tegorocznego turnieju docelowego, czyli Mistrzostw świata w Spale. Trener Nikola Grbić przed planowanym sparingiem w Radomiu wyłonił “14-tkę plus”. Dlaczego plus? Bowiem na zgrupowaniu pozostało 15 siatkarzy, w tym wracający po kontuzji i zabiegu Wilfredo Leon. Jednak jego udział w mundialu rozstrzygnie się niebawem. Zobaczcie co w tej kwestii powiedział szkoleniowiec.

– Decyzję o „czternastce” na mistrzostwa świata trzeba było podjąć przed meczem towarzyskim z Ukrainą, który zagramy w Radomiu. Pod koniec zeszłego tygodnia zdecydowałem, że trzeba to zrobić już teraz. Wybór zawsze jest bardzo trudny, bo każdy z siatkarzy, którzy trenowali tego lata zasłużył na udział w czempionacie. Bardzo wysoko cenię ich zaangażowanie i umiejętności. Taka niestety jest ta trudna strona pracy trenera. Treningi w mniej licznej grupie pozwalają na zachowanie dużego rytmu i dają komfort pracy, którego w tym momencie bardzo potrzebujemy – uzasadnił swoje decyzje Nikola Grbić, szkoleniowiec reprezentacji.

W COS OPO w Spale wraz z grupą pozostaje Wilfredo Leon – Wilfredo trenuje zgodnie ze swoim programem, nie jest jeszcze gotowy do uczestniczenia w treningu w ustawieniach 6 na 6. Jest pełnoprawnym członkiem naszej grupy, polskiej reprezentacji. Cieszymy się, że jest z nami. Mamy okazję widzieć jak przebiega jego powrót do normalnej dyspozycji. Czy zdąży przed MŚ? Zobaczymy pod koniec tego tygodnia – dodał trener.

Lista zawodników, pozostających w COS OPO w Spale:

Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek

Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

Źródło: PZPS/własne

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply