MŚ: Polacy rozpoczęli ostatni etap przygotowań

Reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła w Spale ostatni etap przygotowań do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Polsce i na Słowenii.

2 sierpnia biało-czerwoni spotkali się w Spale, by rozpocząć ostatni etap przygotowań do tegorocznego mundialu, w którym to bronią mistrzostwa zdobytego w 2018, a wcześniej w 2014 roku, również przed polską publicznością. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia mają bardzo dokładnie rozpisany plan przygotowań, który obejmuje po dwa treningi dziennie, w tym również zajęcia na siłowni.

Biało-czerwoni w trakcie tego zgrupowania mają również przygotowany plan meczów sparingowych. Pierwszy z nich odbędzie się już 13 sierpnia w Radomiu, gdzie nasza reprezentacja zagra z Ukrainą. Mecz ten jest dostępny dla kibiców, a bilety można nabyć w serwisie ebilet.pl
Następnie polski team weźmie udział w turnieju towarzyskim jakim jest Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia w Krakowie. Podczas tych trzech dni Polacy rozegrają mecze z drużynami narodowymi: Argentyny, Serbii oraz Iranu.
Ostatni sparing zaplanowano z reprezentacją Argentyny w Spodku na dzień 23 sierpnia. Trzy dni później rozpoczną się już Mistrzostwa Świata 2022.

Plan meczów grupowych Polaków podczas MŚ:
26.08.2022 Polska – Bułgaria
28.08.2022 Polska – Meksyk
30.08.2022 Polska – USA

Obecnie w zgrupowaniu reprezentacji Polski bierze udział 17 siatkarzy, z czego 14 dostanie powołanie na Mistrzostwa Świata.
Rozgrywający: Firlej, Łomacz, Janusz
Atakujący: Kurek, Butryn, Kaczmarek
Środkowi: Bieniek, Kłos, Kochanowski, Poręba
Przyjmujący: Bednorz, Fornal, Kwolek, Semeniuk, Śliwka
Libero: Popiwczak, Zatorski