MŚ: Wyniki – dzień 2

Mistrzostwa Świata 2022 rozkręcają się na dobre. Poniżej przedstawiamy wyniki pierwszego dnia rywalizacji wszystkich spotkań.

Turcja – Chiny 3:0 (25:15, 25:19, 25:14) – gr. E, Ljubljana
Reprezentacja Turcji nie pozostawiła złudzeń Chińczykom, kto jest lepszy w tym spotkaniu. Turcy punktowali w każdym elemencie, deklasując rywali w całym meczu.

Holandia – Egipt 3:0 (25:17, 25:22, 25:16) – gr. F, Ljubljana
Faworytami tego spotkania byli Holendrzy, którzy wywiązując się z tej roli pokonali rywali 3:0. Egipcjanie jedynie w drugim secie starali się nawiązać walkę, jednak ostatecznie nie obronili końcówki.

Tunezja – Portoryko 3:0 (25:19, 25:17, 25:20) – gr. A, Katowice
Tunezyjczycy szybko i bez większych problemów uporali się z reprezentacją Portoryko, która walczyła o każdy punkt, jednak nie potrafiła dorównać rywalom. Nieco więcej emocji było w trzecim secie, kiedy to Portoryko odrobiło straty, a as serwisowy doprowadził do remisu po 18. Końcówka jednak należała do Tunezyjczyków.

Argentyna – Iran 2:3 (25:22, 28:30, 18:25, 34:32, 19:21) – gr. F, Ljubljana
Walki nie zabrakło w meczu Argentyny z Iranem. Od początku meczu obie drużyny pokazały wiele walki i ciekawych wymian. O zaciętości tego meczu najlepiej świadczą wyniki setów, szczególnie tych rozstrzyganych na przewagi. Ostatecznie górą byli Irańczycy, wygrywając po tie-breaku, również na przewagi.

Ukraina – Serbia 0:3 (26:28, 21:25, 20:25) – gr. A, Katowice
Mecz pomiędzy Ukrainą, a Serbią rozpoczął się od mocnego otwarcia przez Serbów, jednak sytuacja szybko się zmieniła, kiedy rywale zaczęli koncertowo grać w obronie i wykorzystywać kontry. Bardzo zacięty set, który obfitował również w nerwowe sytuacje pod siatką, ostatecznie zakończyli na swoją korzyść Serbowie. Druga odsłona od początku była grana z przewagą Serbii. Ukraina popełniała błędy własne w polu zagrywki, zaś rywale punktowali tym elementem. W trzecim secie podopieczni trenera Kolakovicia prowadzili grę, a po dwóch asach Atanasijevicia mieli pięć oczek przewagi. Ukraińcy walczyli do końca, wyrównując stan na 17:17. Doświadczeni rywale nie pozwolili sobie na “wydarcie” zwycięstwa, czy przedłużenie meczu.

Włochy – Kanada 3:0 (25:13, 25:18, 39:37) – gr. E, Ljubljana
Włosi byli faworytami tego meczu, jednak już w pierwszej partii pokazali jak dużo lepszą są ekipą, deklasując Kanadę do 13. Jedynie trzeci set był wyrównaną walką, gdzie Kanadyjczycy mieli swoje okazje, doprowadzając do zaciętej w długiej końcówki. Ostatecznie jednak więcej zimnej krwi zachowała Italia, która wygrywając seta na przewagi, zamknęła mecz w trzech partiach.