MŚ: Wyniki – dzień 3

Trzeciego dnia fazy grupowej mistrzostw świata rozgrywały się mecze teoretycznie jednostronne, a jakie padły wyniki?

Dzień meczowy rozpoczął się od starcia Kuby z Katarem.
Kuba – Katar 3:1 (25:21, 25:21, 22:25, 25:19) – gr. B, Ljubljana
Kubańczycy zgodnie z przewidywaniami pokonali reprezentację Kataru. Niemniej Katarczycy pokazali wolę walki i w rezultacie urwali seta faworytom.

Brazylia – Japonia 3:0 (25:21, 25:18, 25:16) – gr. B, Ljubljana
Brazylijczycy pewnie i szybko rozprawili się z Japończykami, którzy o ile rozpoczęli mecz z wielką wolą walki i całkiem niezłą skutecznością na siatce, o tyle z każdym setem grali gorzej, popełniając przy tym również błędy.

USA – Bułgaria 3:0 (25:20, 25:23, 26:24) – gr. C, Katowice
Amerykanie od początku spotkania postawili na mocną i skuteczną zagrywkę, którą punktował Defalco, a później Russell. Złapali chwilowy przestój, przez co Bułgarzy zniwelowali nieco straty. Jednak błędy Bułgarów i skuteczność USA na siatce, szybko pozwoliła odbudować przewagę Amerykanom, którzy pewnie wygrali seta otwarcia. W drugim secie gra była bardziej wyrównana. Bułgarzy punktowali blokiem, dobrze w ataku prezentował się Sokolov – 18:18, 22:22. Ostatecznie końcówkę rozstrzygnęli Amerykanie asem, wygrywając seta. Trzeci set był prowadzony przez Bułgarów, którzy mieli kilka oczek przewagi. Nerwowo zrobiło się jednak w końcówce, kiedy USA zniwelowało straty, a as Defalco doprowadził do gry na przewagi – 24:24. Blok na Sokolovie, kontratak Defalco i Amerykanie “uratowali” się, wygrywając w trzech setach.

Niemcy – Kamerun 3:0 (30:28, 25:14, 25:19) – gr. D, Ljubljana
Podopieczni trenera Winiarskiego nie rozpoczęli dobrze tego meczu mimo, że byli faworytami. Od początku gonili wynik, by doprowadzić do wyrównania w końcówce oraz długiej gry na przewagi. Kameruńczycy dobrze grali na siatce, mocno również zagrywali. Ostatecznie jednak błąd ataku Kamerunu oraz wykorzystana kontra Niemców dały im prowadzenie. W drugiej i trzeciej partii emocji już nie było.

POLSKA – MEKSYK 3:0 (25:17, 25:14, 25:19) – gr. C, Katowice – relacja tutaj

Francja – Słowenia 3:2 (25:21, 22:25, 23:25, 15:7) – gr. D, Ljubljana
Francuzi od sporego prowadzenia rozpoczęli spotkanie, jednak Słowenia zdołała zniwelować straty. Nie była jednak w stanie przełamać trójkolorowych. Zupełnie inaczej przebiegał set drugi, kiedy to Słowenia od początku do końca podyktowała warunki, wyrównując stan meczu na 1:1. Słoweńcy poszli za ciosem i rozstrzygnęli końcówkę kolejnego seta na swoją korzyść. To jednak nie koniec emocji, bowiem losy meczu mogła rozstrzygnąć Słowenia w secie czwartym, jednak długa końcówka na przewagi wygrana przez Francuzów skutkowała tie-breakiem. Decydującego seta trójkolorowi rozpoczęli od niewielkiego prowadzenia, które z akcji na akcję było budowane – 10:5. Doświadczona Francja nie pozwoliła sobie na wydarcie zwycięstwa.