MŚ: Wyniki – dzień 4

Czwarty dzień Mistrzostw Świata 2022 rozgrywanych w Słowenii oraz Polsce obfitował w ciekawe starcia. Przedstawiamy wyniki wszystkich meczów rozegranych w poniedziałek

Kanada – Chiny 3:0 (25:23, 25:21, 25:23) – gr. E, Ljubljana
Kanadyjczycy bez większych problemów pokonali reprezentację Chin. Co prawda Chińczycy tanio skóry nie sprzedali, ale w końcówkach górą była Kanada.

Argentyna – Holandia 2:3 (30:28, 25:20, 21:25, 25:27, 9:15) – gr. F, Ljubljana
Pierwszy chyba jednak niespodziewany wynik padł w słoweńskiej grupie F, gdzie Argentyna doznała porażki z Holendrami. Argentyńczycy będąc faworytami tego meczu, wywiązywali się z tej roli przez pierwsze dwie partie mimo, że rywale mocno napierali. W trzecim secie pomarańczowi postawili wszystko na jedną kartę. Dobra gra Nimira, do tego wzmocniona zagrywka i skuteczna gra na siatce, skutkowały emocjonującymi wymianami. W rezultacie o wyniku meczu decydował tie-break, którzy bardzo pewnie wygrali rozpędzeni Holendrzy.

Serbia – Portoryko 3:0 (26:24, 25:21, 25:16) – gr. A, Katowice
Serbowie byli bezwzględnymi faworytami tego spotkania, jednak już pierwsza partia pokazała, że ze słabym rywalem gra się trudno i ciężko o odpowiednią motywację. Portoryko walczyło do końca przez co końcówka seta otwarcia była nerwowa – 24:23. Molina serwując asa doprowadził do gry na przewagi, ale Serbowie wyszli obronną ręką, obejmując prowadzenie w meczu. Drugi set od początku był grany z przewagą Serbii, która ty razem do końca zachowała czujność, a po asie Atanasijevicia miała prowadzenie 17:13. Druga partia również padła łupem drużyny Kolakovicia. Od początku trzeciego seta Serbowie narzucili swoją grę rywalom, szybko odjeżdżając z wynikiem – 9:2. Portoryko w tej partii dostało srogą lekcję siatkówki, przegrywając cały mecz w trzech setach.

Iran – Egipt 3:1 (25:14, 25:19, 22:25, 26:24) – gr. F, Ljubljana
Irańczycy zgodnie z oczekiwaniami pewnie i szybko pokonali Egipcjan w trzech setach. Iran nie pozostawił złudzeń rywalom i punktując w każdym elemencie oraz wykorzystując słabą dyspozycję rywali, wygrał seta do 14. Drugi set również pewnie był rozstrzygnięty na korzyść Irańczyków. Egipcjanie jednak w trzecim secie wszystkie siły rzucili na szalę i od początku mieli prowadzenie po swojej stronie, które mimo niewielkiego zniwelowania strat, doprowadzili je do końca, przedłużając spotkanie. Iran mimo naporów rywali w kolejnej partii, zachował w końcówce więcej zimnej krwi, wygrywając partię na przewagi, a w rezultacie całe spotkanie 3:1.

Ukraina – Tunezja 3:0 (25:21, 25:19, 25:15) – gr. A, Katowice
Tunezyjczycy dobrze weszli w mecz, przez co rywale gonili wynik. Udało się serią zagrywek doprowadzić do remisu, a następnie wyjść na prowadzenie skutecznymi blokami. Set otwarcia zwyciężyła Ukraina, która była faworytem tego spotkania. Drugi i trzeci set nie pozostawił złudzeń kto jest lepszą drużyną.

Włochy – Turcja 3:0 (25:18, 25:20:25:22) – gr. E, Ljubljana
Italia zgodnie z przewidywaniami pokonała reprezentację Turcji w trzech setach. Turcja co prawda starała się stawiać opór, jednak młoda ekipa Włoch nie pozwoliła sobie na odebranie chociażby seta.