Pierwszy krok ATOMU w stronę brązu

Pierwszy mecz o brązowy medal ORLEN Ligi rozpoczyna się od prowadzenia sopocianek 1:0.  Po ataku Sassy dąbrowianki doprowadzają do remisu 2:2. Kaczorowska atakuje po bloku 5:3. Pierwsza przerwa techniczna  przy prowadzeniu gospodyń 8:4.  W sopockiej drużynie dobrze funkcjonuje blok 11:6.  Podolec nieomylna w kontrze i mamy drugą przerwę techniczną 16:10.  ATOM nadal utrzymuje wysokie prowadzenie nad rywalkami – 19:12. Siatkarki z Trójmiasta pewnie wygrywają pierwszą odsłonę 25:13.

Sopocianki również od zdobyczy punktowej rozpoczynają drugiego seta, ale szybko po ataku z krótkiej Adams mamy remis 1:1. Gospodynie nie radzą sobie w przyjęciu zagrywki 3:4. Pierwsza przerwa techniczna 8:5.  Dynamiczny atak Klaudii Kaczorowskiej 9:7. Punktowy blok MKS-u, zatrzymana Leys 9:8. Gra w kratkę – raz na prowadzeniu Tauron, a po chwili górą ATOM. Na drugiej przerwie technicznej Dąbrowa stratna jest dwoma punktami. Dwa punktowe bloki, pomyłka w ataku Kaczorowskiej i przyjezdna ekipa przejmuje prowadzenie 16:18. Zacięta końcówka drugiego seta 22:22. Po nerwowej walce ATOM Trefl triumfuje 27:25.

Sassa atakuje po bloku 1:2. Kaczorowska popełnia błąd w ataku 2:4. Dąbrowianki mylą się w polu serwisowym 8:7. Dziękiewicz atakuje poza boisko 10:10. Skuteczna w ataku Podolec 13:11. Adams uruchomiona na środku 13:14. Kaczorowska popełnia błąd w ataku – druga przerwa techniczna 14:16. Po przekątnej wybrała się Leys 18:18. Skowrońska na drugą stronę posyła asa 18:20. Sopocianki nie przyjmują serwisu Urban 19:24. Sassa nieomylna i trzecia odsłona dla MKS-u 20:25.

ATOM bardzo dobrze rozpoczyna czwartą partię. Sassa zdobywa pierwszy punkt dla MKS-u 3:1. Podolec serwuje w aut 7:6. Pietersen w kontrze i mamy pierwszą przerwę techniczną 8:7. Po prostej bije Adams 11:10. Pietersen nie myli się w ataku 15:11. Bełcik stawia pojedynczy blok 20:13. Piłka meczowa dla gospodyń 24:16, która została wykorzystana za pierwszym podejściem 25:16.

ATOM Trefl Sopot – TAURON Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:13,27:25,20:25,25:16)

MVP: Klaudia Kaczorowska

ATOM: Bełcik, Łukasik, Efimienko, Podolec, Kaczorowska, Leys i Zenik (l)

TAURON: Cemberci, Staniucha-Szczurek, Adams, Dziękiewicz, Sassa, Skowrońska i Strasz (l)

Stan rywalizacji: 1:0 dla ATOMU