PL: Aluron bez rozgrywających ale z punktami

Lubinianie przegrali u siebie mecz ligowy z Zawierciem, które borykając się z kłopotami kadrowymi chciało spotkanie przełożyć. Władze Cuprum nie wyraziły na to zgody. Mecz w Lubinie trwał 5 setów, a ostatecznie dwa oczka pojechały do Zawiercia.

Aluron był faworytem tego spotkania, jednak jego szanse zdecydowanie zmalały kiedy okazało się, że przeciwko Cuprum musi stanąć bez nominalnych rozgrywających. Trener Kolaković na pozycję rozgrywającego przesunął Urosa Kovacevicia, który jak sam podkreślał, nigdy nie miał okazji zagrać na rozegraniu.


Spotkanie było długie, a piłki wystawiane przez gości nie były może superdokładne, ale jednak ostatecznie wystarczyło to aby wywieźć z Lubina dwa punkty. Aluron lepiej zaprezentował się w bloku oraz w polu zagrywki. Podopieczni trenera Ruska mieli kłopoty z dokładnym przyjęciem, a liderem w ataku, który grał na bardzo dobrej skuteczności był ich skrzydłowy Remigiusz Kapica. W drużynie gości atak zdecydowanie równiej się rozkładał.


Aluron dopisując do tabeli dwa punkty, zajmuje 3 pozycję, zaś Cuprum plasuje się na 12 miejscu.

MVP: Uros Kovacevic

Cuprum Lubin – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (20:25, 21:25, 25:22, 26:24, 11:15)

Cuprum: Waliński (12), Gunia (13), Ferens (3), Kapica (22), Krage (12), Stępień (3), Szymura (libero) oraz Gierżot (9), Sas (libero), Maruszczyk
Aluron: Konarski (19), Zniszczoł (4), Conte (19), Niemiec (10), Orczyk (21), Kovacevic (8), Żurek (libero) oraz Malinowski