PL: Bolesna porażka Cuprum

Lubinianie przed własną publicznością rozegrali mecz 20 kolejki, a ich rywalem byli akademicy z Olsztyna. Cuprum dostał niezłą szkołę siatkówki…

Olsztyn przyjechał do Lubina jako faworyt i szybko pokazał na boisku, że trzy wyjedzie z trzema oczkami dopisanymi do ligowej tabeli. Goście od początku do końca kontrolowali spotkanie, a Cuprum z akcji na akcję coraz bardziej zwieszał głowę i był zrezygnowany. Dysproporcja między tymi drużynami była bardzo duża, a lubinianie po kolejnej porażce “pikują” w dół.

Cuprum miał niedokładne przyjęcie, kłopoty w ataku, a podczas trwania meczu nie zdołał ani jednego oczka zdobyć blokiem. Liczba błędów własnych była zdecydowanie niekorzystna. AZS zaś grał wszystkimi strefami, agresywną zagrywką odrzucał od siatki przeciwników, a w tym krótkim meczu aż siedmiokrotnie punktował blokiem. Rozgrywający Firlej mógł rozgrywać piłki w każdą strefę, co dodatkowo utrudniało wybory i grę taktyczną miejscowych.

Po tym meczu olsztynianie zajmują nadal 5 miejsce w tabeli, zaś Cuprum jest na 12 pozycji, z zaliczką tylko jednego punktu nad Radomiem, który swój mecz 20 kolejki dopiero rozegra.

MVP: Jan Firlej

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (18:25, 16:25, 16:25)

Cuprum: Waliński (9), Sekita, Pietraszko (3), Kapica (3), Krage (1), Gierżot (1), Szymura (libero) oraz Maruszczyk (3), Sas (libero), Ferens (3), Bociek (10), Gunia (3), Stępień (2)
AZS: Firlej (5), Andringa (6), Jakubiszak (8), DeFalco (18), Poręba (11), Butryn (13), Gruszczyński (libero) oraz Siwczyk