PL: Cuprum bez seta w Lublinie

Lublin w meczu 14 kolejki podejmował u siebie Lubin. Mecz o przysłowiowe sześć punktów, bowiem mierzyli się sąsiedzi z drugiej części tabeli.

Lublin serią bloków rozpoczął mecz – 6:1. Mimo, że gra w ataku była wyrównana, to bardzo dobra gra blokiem i serwisem pozwoliły LUK-owi kontrolować grę i pewnie zwyciężyć.

Drugi set także rozpoczął się dobrze dla miejscowych, którzy zdobywali punkty po błędach gości, a później punktowali na siatce – 7:2. Lublin utrzymywał przewagę do końca seta. Goście nie mieli punktu zaczepienia prezentując się słabiej w każdym elemencie.

Cuprum w kolejnej partii rzuciło wszystko na szalę i jak się okazało przyniosło to skutek. Wzmocniona zagrywka robiła kłopot rywalom, a to dało wynik 10:13. LUK przy zagrywce Nowakowskiego odrobił straty – 15:15. Lubin ponownie wyszedł na prowadzenie prezentując skuteczną grę, a rywale popełniali sporo błędów. Miejscowi jednak zdołali w samej końcówce dojść do remisu, a blok który w tym secie nie istniał dał piłkę meczową – 24:23. Spotkanie zakończył błąd ustawienia Cuprum. Lublin wygrał mecz bez straty seta.

LUK Lublin – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:17, 25:23)

LUK: Nowakowski, Szerszeń, Komenda, Wachnik, Jendryk, Romać, Watten (L) oraz Gregorowicz
Cuprum: Pająk, Ferens, Pietraszko, Kapica, M’Baye, Kovalov, Szymura (L) oraz Lorenc, Czerny