PL: Cuprum złapał wiatr w żagle

Cuprum w pierwszym meczu podejmował u siebie ekipę z Ukrainy. Obie drużyny przeszły spore roszady w składzie i obie deklarują walkę o play off w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, jednak przewagę zbudowali Ukraińcy. W końcówce nie wykorzystali trzech piłek serowych, przez co zrobiło się nerwowo. Walkę na wysokie przewagi zakończył dopiero Lubin kontratakiem po palcach blokujących rywali.

Lwowianom przegrana partia otwarcia widocznie siedziała w głowie, zaś Cuprum dostał wiatru w żagle. Podopieczni trenera Ruska pokazali skuteczną grę, co szybko przełożyli na przewagę. Zdecydowanie słabo grał, a raczej walczył sam ze sobą Tupchii w drużynie Lwowa. W tym secie przełamania nie było. Lubin prowadził 2:0 w meczu.

Sytuacja nie zmieniła się w secie trzecim, który okazał się być formalnością. Cuprum rozpoczął od stanu 4:0 i mimo starań Barkomu, kontrolował przebieg gry. Dobrymi obronami popisywał się Masłowski, co dawało jego kolegom okazję do skończenia kontrataku. Cuprum mimo gorszego początku, przejął inicjatywę i zdominował siatkarsko spotkanie. Pierwsze trzy punkty zostały w Lubinie.

KGHM Cuprum Lubin – Barkom Każany Lwów 3:0 (37:35, 25:20, 25:17)

Cuprum: Gelinski, Pietraszko, Kwasowski, Hanes, Berger, Strulak, Masłowski (L) oraz Lorenc, Kubicki, Ferens
Barkom: Gueye, Palonsky, Shchurov, Dovhyi, Petrovs, Tupchii, Kanaiev (L) oraz Kovalov, Dardzans, Kucher