PL: dużo walki w Iławie. Warta bez punktów

Olsztynanie w Iławie zainaugurowali sezon ligowy, podejmując gości z Zawiercia. Skład AZS-u zdecydowanie przemeblowany. Faworytami byli goście, jednak ich skład nie był najmocniejszy, bowiem na wskutek choroby, czy kontuzji nie grał Bieniek, a do Iławy w ogóle nie pojechał Clevenot. Indykpol w tym sezonie może być groźny dla wszystkich, co udowodnił już w pierwszym meczu. Walki oraz emocji w Iławie nie brakowało, o czym najlepiej świadczy wynik oraz grane na przewagi sety.

Akademicy z Kortowa dobrze rozpoczęli spotkanie i przez większość pierwszej partii utrzymywali dwupunktową przewagę. Zawiercianie nie złożyli broni i dzięki dobrej grze m.in. Karola Butryna, nie tylko odrobili straty, ale zwyciężyli 25:23. Drugi set miał podobny przebieg, lecz tym razem zakończył się po myśli gospodarzy. Sprawy w swoje ręce wziął kapitan Nicolas Szerszeń, który ostatnim atakiem przypieczętował wygraną 27:25.

Trzecia odsłona ponownie dostarczyła kibicom wielu emocji. Mocne uderzenia na siatce raz po raz wymieniali Souza oraz Kwolek. Losy partii ponownie rozstrzygnęła końcówka, ponownie na korzyść olsztynian (26:24). W czwartym i ostatnim secie, od pierwszej piłki rytm gry nadawali zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera. Souza i spółka wygrali 27:25, wieńcząc udaną inaugurację wynikiem 3:1 dla Indykpolu AZS Olsztyn. Statuetkę MVP otrzymał Cezary Sapiński.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dysponowali dokładniejszym przyjęciem (53% dokładnego przyjęcia przy 44% dokładnego przyjęcia rywali) oraz zdobyli więcej punktów na zagrywce (8:4). Rywale natomiast byli skuteczniejsi w ataku (51%, co przełożyło się na 56 pkt przy 48% skuteczności rywali, co dało 60 pkt). Obie drużyny zdobyły po 7 punktów w bloku. Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobył Alan Souza (18), a u gości – Bartosz Kwolek (19)

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (23:25, 27:25, 26:24, 27:25)

AZS: Jakubiszak, Szerszeń, Sapiński, Souza, Karlitzek, Tuaniga, Hawryluk (L) oraz Jankiewicz, Majchrzak, Armoa, Szymendera, Janikowski, Ciunajtis (L)
Warta: Kwolek, Zniszczoł, Tavares, Butryn, Szalacha, Łaba, Perry (L) oraz Gąsior, Cooper, Kozłowski, Schamlewski