Łomacz: jesteśmy profesjonalistami

Łomacz

Jesteśmy profesjonalistami i myślę, że każdy z nas zrobi wszystko, żeby pomóc drużynie. – mówił po meczu w Kędzierzynie-Kożlu, rozgrywający PGE GiEK Skry Bełchatów, Grzegorz Łomacz.

Gdzie jest trudniej w PlusLidze czy w reprezentacji Polski?

-To bardzo trudne pytanie. Zarówno w PlusLidze jak i reprezentacji nie jest łatwo. Uważam, że wszędzie trzeba dawać z siebie maksymalnie dużo siły i pracy, chcąc coś osiągnąć. Czy to gra w reprezentacji czy w PlusLidze. Jesteśmy profesjonalistami i myślę, że każdy z nas zrobi wszystko, żeby pomóc drużynie.


Słyszy się, że teraz najwięcej można nauczyć się w PlusLidze, bo to wy jako reprezentacja jesteście najlepsi.

-Można powiedzieć, że wygraliśmy wszystko w tym sezonie reprezentacyjnym, co można było wygrać. Ten rok był dla nas pełen sukcesów, ale nie możemy zapominać, że żeby wygrywać musimy ciężko trenować, bo w przyszłości może to nas zgubić. W kadrze, każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że bez dobrego przygotowania zbyt wiele nie osiągniemy i myślę, że to jest ogromna zaleta tej drużyny.


Udało się wygrać tylko jednego seta.

– W pierwszych dwóch setach to ZAKSA kontrolowała grę. Nie robiliśmy żadnego problemu drużynie przeciwnej zagrywką. Nie mogliśmy po swojej zagrywce zdobyć żadnego punktu. W trzeciej partii trochę lepiej zagrywaliśmy, dużo więcej podbijaliśmy piłek, mieliśmy szansę na kontry i zdobywaliśmy punkty. W czwartym secie mieliśmy wiele kontr, których sami nie wykorzystaliśmy dlatego przegraliśmy 3:1


W trzecim secie było bardzo blisko ale jednak nie udało się doprowadzić do piątego seta, dlaczego?
– Wydaje mi się, że w czwartym secie to my bardziej kontrolowaliśmy grę i to ZAKSA się nas trzymała, dzięki naszym nie wykorzystanym kontrą. Dlatego szkoda, że nie udało się nam zdobyć chociaż jednego punktu.

Fot.: Matjas / www.plusliga.pl