PL: Czarni bez szans w Lublinie

Bogdanka pewnie weszła w sezon przed własną publicznością.

Lublinianie pierwszy mecz ligowy rozegrali z Radomiem. Mimo, że pierwszy set kończyła gra na przewagi, LUK zdecydowanie wygrał kolejne dwie odsłony i cały mecz 3:0.
Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, jednak po interwencji trenera Woicki ego, jego podopieczni zdołali zniwelować straty. Skuteczne ataki, as Buszka oraz “złapanie” kilku oczek blokiem, skutkowało nerwami i wyrównaniem wyniku w końcówce. Radom grał agresywną zagrywką, co utrudniało zadanie lubelakom. Ostatecznie atak Malinowskiego i blok miejscowych przechyliły szalę zwycięstwa na ich korzyść. W kolejnych dwóch setach LUK już nie popełnił błędu z pierwszego seta. Od początku narzucił rywalom swój styl gry. Bardzo dobry mecz rozegrał Nowakowski na środku siatki, a do tego nie popełniał błędów w polu zagrywki, a jego serwis utrudniał życie rywalom. Ostatecznie pierwsze ligowe trzy punkty zostały w Lublinie.

MVP: Jan Nowakowski

Bogdanka LUK Lublin  – Enea Czarni Radom 3:0 (26:24, 25:17, 25:19)

LUK: Nowakowski (9), Komenda (1), Kania (5), Malinowski (11), Ferreira (5), Brand (13), Hoss (libero) oraz Kędzierski, Krysiak (4), Schulz
Czarni: Ostrowski (4), Hofer (12), Kraj (5), Buszek (9), Todorović (1), Meljanac (13), Nowowsiak (libero) oraz Formela, Rajsner (1)