PL: Osłabiony Projekt wygrał za trzy. LUK oddala się od play off

26 kolejkę PlusLigi LUK rozegrał we własnej hali podejmując ekipę Piotra Grabana. Lublinianie, którzy teoretycznie walczą cały czas o awans do ósemki i grę w play off, doznając bezpunktowej porażki z Projektem, oddalili się od awansu.

Projekt mimo, że był faworytem tego starcia, do Lublina pojechał w osłabieniu. Dwóch podstawowych siatkarzy boryka się z kontuzjami – libero Damian Wojtaszek ma uraz łydki, a przyjmujący Artur Szalpuk infekcję.

LUK w pierwszym secie przejął inicjatywę i dobrze grając na siatce utrzymywał przewagę, co pozwoliło im na objęcie prowadzenia. Co prawda Projekt w końcowej fazie odrobił większość strat, to Lublin zdołał “zamknąć” seta. Od drugiego seta sytuacja zupełnie się odwróciła. Projekt zdecydowanie wzmocnił serwis, dobrze rozgrywał Firlej, a do tego funkcjonował dobrze warszawski blok, głównie za sprawą Nowakowskiego. Stołeczni pewnie wygrali kolejne trzy partie, w ostatniej deklasując wręcz gospodarzy i w konsekwencji do Warszawy wywieźli trzy punkty.

LUK Lublin – Projekt Warszawa 1:3 (25:23, 22:25, 20:25, 13:25)

LUK: Nowakowski (6), Komenda (1), Malinowski (2), Szerszeń (10), Jendryk (3), Włodarczyk (13), Watten (libero) oraz Gregorowicz (libero), Romać (9), Jóźwik (1), Hudzik
Projekt: Kowalczyk (6), Firlej (3), Tillie (8), Nowakowski (11), Grobelny (10), Weber (16), Jaglarski (libero) oraz Wrona, Pawlun