PL: Planowo w Zawierciu

Aluron Zawiercie w 28 kolejce podejmował we własnej Barkom Każany Lwów. Zdecydowanym faworytem byli zawiercianie, którzy wygrywając za 3 punkty wrócili na fotel wicelidera tabeli.

Zawiercie od początku narzuciło rywalam swój styl gry, prezentując się bardzo dobrze w każdym elemencie, uzyskiwało spore prowadzenie, którego nie oddało do końca partii. Dodatkowo ukraiński team popełniał sporo własnych błędów. Po dwóch setach w których Zawiercie zdeklasowało rywala, w trzecim secie jakby straciło koncentrację, co natychmiast wykorzystała ekipa stacjonująca w Krakowie. Praktycznie perfekcyjna gra Lwowa w tej partii zadecydowała o przedłużeniu meczu. W czwartym secie wszystko wróciło jakby do normy. Warta nie miała sobie równych i pewnie wybrała cały mecz 3:1. Zawiercie wróciło póki co na 2 pozycję w tabeli, zaś Barkom ma sytuację jasną – w lidze się utrzyma, ale do Play off na pewno nie wejdzie.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Barkom Każany Lwów 3:1 (25:14, 25:13, 17:25, 25:15)

Warta: Kwolek (17), Rejno (11), Zniszczoł (3), Tavares (4), Dulski (18), Kovacević (8), Danani (libero) oraz Waliński, Kalemba, Łaba (3)
Barkom: Kvalen (2), Szczurow (3), Tupczij (24), Yenipazar (3), Filkar, Smoliar (14), Kanajew (libero) oraz Mazenko (4), Szewczenko, Hołowen, Kuczer (3)