PL: Szybki hit kolejki w Jastrzębiu

Jastrzębianie w 4 kolejce PlusLigi podejmowali u siebie groźną ekipę Aluronu. Mecze “sąsiadów” ze Śląska zawsze są nerwowe i emocjonujące i takiego też spotkania oczekiwali kibice zgromadzeni w jastrzębskiej hali na Al. Jana Pawła. A jak przebiegała ta rywalizacja na boisku?

Spotkanie rozpoczęło się od gry punkt za punkt, jednak sprytny atak Boyer na kontrze dał przewagę miejscowym – 5:3. Długa wymiana zakończona przez Clevenot oraz as serwisowy Wiśniewskiego, zmusiły trenera gości do wzięcia czasu – 12:8. Kovacević zagrywką na Fornalu dał kontakt punktowy Aluronowi, jednak kolejne dwa punkty zdobyli jastrzębianie, ponownie odskakując z wynikiem – 15:12. Kwolek atakiem oraz dwoma serwisami doprowadził do wyrównania – 16:16. Zawiercie miało problem ze skończeniem własnych ataków. Ważną kontrę po długiej wymianie zakończył Boyer, dając przewagę Jastrzębskiemu w końcowej fazie seta – 20:18. Jastrzębski blok dwukrotnie zatrzymując Kwolka zakończył seta.

Dobre ataku jastrzębian już na początku partii dały stan 4:0. Aluron zniwelował nieco straty, jednak cały czas miał kłopoty ze skutecznością ataku, bowiem dobrze funkcjonowała formacja blok-obrona rywali – 9:7. Boyer był liderem miejscowych, gdy ponownie punktował zagrywką był wynik 12:8. Jastrzębski kontrolował wynik, dyktując warunki – 16:11. Aluron popełniał proste błędy własne, oddając kolejne oczka przeciwnikom – 21:13. Fornal dołożył punkt serwisem, a po chwili partię na wynik 2:0 w meczu zakończył Gladyr kiwką na blok.

Zagrywka Rejno oraz atak Kwolka rozpoczęły kolejnego seta, co dało przewagę Aluronowi – 1:3. Atak Fornala oraz uderzenie w siatkę Konarskiego dały remis po 8. Zdecydowanie poprawił skuteczność ataku w tej partii Kwolek. Jastrzębski wykorzystując dwa kontrataki odwrócił wynik – 12:10. Atak Kovacevicia oraz blok na Fornalu dały kolejny remis – 15:15. Wynik w tej partii był sprawą otwartą… Dwa bloki na Kovaceviciu ponownie pozwoliły Jastrzębskiemu złapać “oddech” – 19:16. Zawiercianie walczyli do końca, jednak momentami z własną grą, a nie z rywalem, co pozwalało miejscowym kontrolować przebieg tego meczu – 22:20. Piłka meczowa dla jastrzębian była w górze po asie Boyer, a spotkanie zakończył środkiem Gladyr.

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

Jastrzębski: Toniutti, Boyer, Wiśniewski, Gladyr, Clevenot, Fornal, Popiwczak (L) oraz Hadrava, Tervaportti
Aluron: Kwolek, Rejno, Zniszczoł, Konarski, Tavares, Kovacević, Danani (L) oraz Łaba, Dulski, Kozłowski, Szalacha, Waliński