PL: Szybki mecz w Nysie

Rewelacja tegorocznych rozgrywek, Stal Nysa w ramach 9 kolejki PlusLigi podejmowała u siebie Aluron CMC Wartę Zawiercie. Mecz sąsiadów tabeli okrzyknięto hitem kolejki. Zobaczcie co wydarzyło się w nyskiej hali.

Zawiercie lepiej weszło w mecz, punktując nie tylko atakiem ale i wprowadzając agresywny serwis. W Nysie słabo wprowadził się do gry Ben Tara, mało był też gry środkiem, ale to z powodu niedokładnego przyjęcia. Aluron grał skutecznie na skrzydłach, punktował też atakiem. Swoje robił Kovacević, a Kwolek blokiem szybko zakończył seta na korzyść gości.

Drugi set był do końcowego fragmentu wyrównany. Gierżot wziął na siebie ciężar ataku, z różnym skutkiem grał Ben Tara. Coraz więcej ataku środkiem uruchamiał zawierciański rozgrywający, co było skuteczne. Zawiercie jednak dopiero po asie Kwolka zdołało skutecznie odjechać z wynikiem, a końcówkę pewnie rozegrało na swoją korzyść – 15:17, 20:23. Błąd zagrywki PSG zakończył partię, co dało stan 0:2 w meczu.

Trzeciego seta Tavares dobrze otworzył serwisem – 1:4. Nysa miała kłopoty ze skończeniem ataku, a grający na luzie Aluron, po asie Konarskiego miał już pewne prowadzenie – 4:10. Goście bardzo skutecznie grali w ataku i to w każdej strefie. Stal w tym secie nie potrafiła znaleźć punktu zaczepienia. Trener Pliński wprowadzał zmiany, ale nie przełożyło się to na poprawę wyniku – 6:14. Nysa walczyła do końca, jednak różnica była zbyt duża, by zagrozić rywalom. Piłkę meczową wykorzystał, a raczej podarował punkty rywalom Gierżot serwisem w siatkę, kończąc tym samym mecz w trzech setach.

PSG Stal Nysa – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (14:25, 22:25, 16:25)

Stal: Gierżot, Ben Tara, Zhukouski, Zerba, Abramowicz, Kwasowski, Dembiec (L) oraz El Graoui, Buszek, Miyaura, Szczurek, Jankowski
Warta: Kwolek, Zniszczoł, Konarski, Tavares, Szalacha, Kovacević, Danani (L)