PL: Trzy sety w Jastrzębiu

14 kolejkę PlusLigi Jastrzębski Węgiel rozegrał przed własną publicznością, podejmując beniaminka z Lublina. Faworytem byli miejscowi, jednak podopieczni trenera Daszkiewicza pokazali już w tym sezonie, że potrafią walczyć z najlepszymi…

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, bowiem goście skutecznie grali na siatce – 5:5. Gladyr zagrywką wyprowadził Jastrzębski na prowadzenie, które powiększył blok na Filipiaku – 9:6. Dobre bloki i pojawiające się błędy lublinian, szybko dały wyraźną przewagę gospodarzom – 15:8. Jastrzębianie prowadzili swoją grę, pewnie zmierzając do zwycięstwa. Piłkę setową mieli w górze po ataku blok-aut Clevenot, a partię zakończył kontratak Francuza.

Ponownie partia rozpoczęła się w miarę równo, a Gladyr serwisem dał przewagę miejscowym – 8:7. Lublin dość szczęśliwie wykorzystał kontry, niwelując straty do stanu 11:10. Od zagrywki Hadravy ponownie gospodarze zaczęli odskakiwać z wynikiem, wykorzystując gorsze przyjęcie rywali – 16:12. Funkcjonował jastrzębski blok, który szybko zbliżył drużynę do zwycięstwa – 21:16. Wiśniewski zaserwował asa w końcówce, a piłka setowa była w górze po ataku Gladyra przez środek. Po chwili był stan 2:0 w meczu.

Trzecia partia również rozpoczęła się od wyrównanej gry, a po kontrze Romacia, który wyszedł w podstawowym składzie na tego seta, lublinianie mieli prowadzenie – 7:8. Coraz skuteczniej w ataku grał Fornal, który przez dwa sety nie miał dobrej skuteczności, ale rywale dobrze grali w obronie, przez co mogli wyprowadzać kontry – 13:13. LUK psuł sporo serwisów, a gdy jastrzębski blok punktował na Stajerze, o czas poprosił trener gości, bowiem miejscowi odskoczyli na dwa oczka – 21:19. Blok na Clevenot dał lublinianom punkt kontaktowy w końcówce – 23:22. Wiśniewski plasem na blok dał piłkę meczową Jastrzębskiemu, a mecz zakończył kontratak Clevenot. Jastrzębski zgodnie z planem pokonał LUK Lublin w trzech setach.

MVP: Jan Hadrava

Jastrzębski Węgiel – LUK Lublin 3:0 (25:15, 25:21, 25:22)

Jastrzębski: Hadrava, Toniutti, Wiśniewski, Gladyr, Clevenot, Fornal, Popiwczak (L) oraz Baroti, Tervaportti
LUK: Nowakowski, Wachnik, Filipiak, Jóźwik, Pająk, Stajer, Watten (L) oraz Romać, Peszko, Gregorowicz (L), Sobala, Gniecki