PL: Ważne punkty Ślepska w Gdańsku

Biało-niebiescy zwyciężają w Gdańsku!
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zwyciężyli w meczu 12. kolejki PlusLigi. Było to ostatnie, ligowe spotkanie suwalskiej drużyny w 2021 roku.

Niedzielny (20.12) mecz lepiej rozpoczęli gdańszczanie, ale siatkarze Ślepska Malow Suwałki dobrze prezentowali się w obronie. Biało-niebiescy systematycznie odrabiali straty. Znakomicie prezentował się Paweł Halaba, który tego dnia był wprost nie do zatrzymania. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala konsekwentnie zapraszali gdańszczan do wyrównanej walki i ostatecznie kibice zgromadzeni w Ergo Arenie mieli okazję obejrzeć bardzo wyrównaną końcówkę pierwszej partii. Wojnę nerwów lepiej wytrzymali suwalczanie, którzy przypięczętowali zwycięstwo w premierowej odsłonie asem serwisowym Andreasa Takvama. Biało-niebiescy starali się pójść za ciosem, ale gospodarze nie dawali za wygraną. Mimo rosnącej przewagi Ślepska Malow Suwałki siatkarze Trefla Gdańsk systematycznie odrabiali straty. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo, bowiem sygnał do ataku dał gościom Andreas Takvam, który z minuty na minutę podkręcał tempo. Dobre zawody rozgrywał Joshua Tuaniga, mądrze operujący ofensywą suwalskiej drużyny. Kapitalny blok na Mariuszu Wlazłym zanotował wspomniany wcześniej Paweł Halaba, który wprawił Klub Kibica MKS Ślepsk Malow Suwałki w stan euforii. W trzecim secie obraz gry uległ zmianie, ale nie na tyle, aby kibice zgromadzeni w Ergo Arenie mogli myśleć o tie-break’u. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego zwyciężyli w trzeciej partii i pozostawili otwarte drzwi do zwycięstwa w meczu. Tego dnia szczęście uśmiechało się jednak do biało-niebieskich zdecydowanie częściej. Szaleńcza pogoń siatkarzy Ślepska Malow Suwałki w końcówce spotkania przyniosła pozytywny efekt w postaci niezwykle cennego zwycięstwa na zakończenie 2021 roku na parkietach PlusLigi.

Trefl Gdańsk – Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (26:28, 19:25, 25:20, 25:27)

MVP: Paweł Halaba

Trefl Gdańsk: Lipiński (15), Wlazły (11), Kampa (4), Mika (20), Mordyl (8), Crer (7), Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak (1), Reichert (1), Łaba.
Ślepsk Malow Suwałki: Bołądź (16), Takvam (10), Buchowski (8), Halaba (18), Smoliński (4), Tuaniga (3), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski (1), Łukasik (1), Makowski, Kilkenberg (3), Sapiński (2).

Inf. prasowa Ślepsk Malow Suwałki