Play off: Dreszczowiec w Zawierciu wyłonił ostatniego półfinalistę

Poznaliśmy ostatniego półfinalistę Plusligi, którego wyłoniło dopiero 5 spotkanie ćwierćfinałowej. . W piątym, decydującym meczu ekipa Aluronu CMC Warty Zawiercie okazała się lepsza od Indykpolu AZS Olsztyn i w walce o finał podopieczni Michała Winiarskiego zagrają z Jastrzębskim Węglem.

Mecz od początku do końca trzymał w napięciu. Było nerwowo, ale u widowiskowo. Nerwy momentami puszczały, ale nie ma co się dziwić skoro pojedyncze akcje decydowały o rezultacie poszczególnych setów, a dwa z czterech kończyła gra na przewagi.

W tym spotkaniu oglądaliśmy wszystko, a poziom sportowy, mimo popełnianych błędów był wysoki. Pomyłki rekompensowały efektowne obrony i długie, widowiskowe wymiany. Zawodnicy obydwu drużyn stanęli na wysokości zadania i walczyli do ostatnich sił o każdą piłkę. Intensywność gry dawała się wyraźnie we znaki już w secie 3. Dużą rolę odgrywała zagrywka w tym spotkaniu. Ostatecznie nieco więcej zimnej krwi zachowali zawiercianie i to oni awansowali do półfinału.

Czasu na odpoczynek nie będą mieli za wiele, bo już w najbliższy weekend rozgrywane będą kolejne dwa mecze. Pierwszy półfinałowy dwumecz Aluron-Jastrzębski odbędzie się w Zawierciu.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:23, 24:26, 30:28, 25:23)