PL: Rozstrzygnięcia na dole tabeli

Wiadomo było po fazie zasadniczej, że PlusLigę opuści drużyna z Bielska – Białej. Po kolejnych meczach znamy coraz więcej rozstrzygnięcie z dołu tabeli

Przedostatnim zespołem w stawce okazał się być Cerrad Enea Czarni Radom, zaś o 13 pozycję walczyli debiutanci polskiej ekstraklasy z Ukrainy oraz podopieczni Pawła Ruska.

Drużyna Cuprum Lubin nie wykorzystała swoich szans na zajecie 13 miejsca w PlusLidze. Lubinianie przegrali pierwszy mecz, ale w drugim, po dwóch partiach prowadzili 2:0. Wówczas do głosu doszła drużyna Barkomu, która rozstrzygnęła na swoją korzyść kolejne trzy partie. Zwycięstwo to sprawiło, że wygrali rywalizację o 13 miejsce w swoim debiutanckim sezonie polskiej ligi.

Barkom Każany Lwów – Cuprum Lubin 3:2 (23:25, 21:25, 25:21, 25:19, 15:9)

Rozstrzygnęła się również walka o 11 pozycję, o którą grały drużyny z Bełchatowa i Katowic. Pierwszy mecz wygrała GieKSa, zaś w rewanżu lepsza była Skra. Dlatego o ostatecznym rozstrzygnięciu decydował złoty set. Wydawało się, że Katowice przegrywając trzy partie, nie mają szans a jednak się podnieśli. Podchodząc do decydującego seta z zupełnie inną determinacją pokonali Skrę i ostatecznie zajęli 11 miejsce, a Bełchatów 12.

PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)
Złoty set: 11:15

Wyjaśniło się również kto ostatecznie zajmie 9 miejsce. Będzie to Ślepsk Malow Suwałki, który pewnie w dwóch meczach pokonał LUK Lublin. W rewanżu gospodarze nie mieli za wiele do powiedzenia, prezentując słabszą grę.

LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (20:25, 18:25, 20:25)