PP: Drugoligowcy urwali seta, ale w półfinale zagra Aluron.

Siatkarze CM Soleus KS-u Rudziniec będą mieć co wspominać po ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski. Potrafili oni wygrać seta z Aluron CMC Wartą Zawiercie. W pozostałych partiach faworyt dominował i zwyciężył 3:1.

Każdy inny wynik niż awans Aluron CMC Warty Zawiercie do turnieju finałowego Tauron Pucharu Polski byłby zaskoczeniem. Wicelider PlusLigi wybrał się w krótki wyjazd do Gliwic, a jego przeciwnik rywalizuje w jednej z grup II ligi. Drużyna z Rudzińca debiutowała w ćwierćfinale pucharu i stanęła przed ogromnym wyzwaniem. Możliwość zmierzenia się z kandydatem na mistrza Polski była świętem dla drugoligowców.
W pierwszym secie przewaga zawiercian była zdecydowana i pokazana wynikiem 25:15. Nagle nastąpiło rozluźnienie faworyta, a gospodarze pokazali w drugiej partii, że nie zamierzają prosić o najniższy wymiar kary. Konsekwentnie budowana przewaga wynosiła 19:16 przed kluczowymi piłkami. Dokończenie rundy nie było takim prostym zadaniem, mimo to niespodzianka stała się faktem. KS Rudziniec wygrał 26:24.
Trzeci i czwarty set to już melodia z pierwszej partii, czyli dominacja Warty. Wściekła szarża drugoligowca pozwoliła na wygranie jednego seta, ale to było zdecydowanie za mało do awansu do turnieju finałowego. Było 25:16 i 25:15 dla zawiercian, którzy wzięli się w garść po poważnym potknięciu.

MVP: Trevor Clevenot

CM SOLEUS KS Rudziniec – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (15:25, 26:24, 16:25,15:25)

KS Rudziniec: Jakuszczonek (7), Długosz (8), Lesiuk (8), Polański (6), Zrajkowski, Piotrowski (15), Waloch (libero) oraz Wikło, Łagodziński (libero), Płaneta (1), Król (1), Zubko, Nowak i Sarnecki ()
Warta: Kwolek (13), Zniszczoł (4), Tavares (3), Clevenot (19), Butryn (13), Szalacha (8), Perry (libero) oraz Schamlewski (10), Gąsior (2) i Kozłowski