PreZero GP PLS: 1 dzień – wyniki

W Krakowie rozpoczął się turniej siatkówki plażowej PreZero Grand Prix PLS, w którym biorą udział drużyny PlusLigi oraz I ligi. Mecze rozgrywane są w składach czteroosobowych, a do zwycięstwa potrzeba dwóch wygranych setów do 25 punktów. W przypadku stanu 1:1 w meczu, zwycięzcę wyłania tie-break.

Na otwarcie Jastrzębski Węgiel zmierzył się ze Ślepskiem Suwałki. Jastrzębianie bronią tytułu zwycięzcy sprzed roku. Na otwarcie zaprezentowali pewną siatkówkę, zasłużenie wygrywając 2:0. Suwalczanie walczyli, nie pozwalając rywalom na odskoczenie z wynikiem, jednak końcówki należały do śląskiej ekipy.

Jastrzębski Węgiel – Ślepsk Malow Suwałki 2:0 (25:19, 25:21)

Drugi mecz, to pojedynek Resovii z pierwszoligowcem z Wrocławia. Gwardia lepiej weszła w mecz, jednak z minuty na minutę rzeszowianie się rozkręcali, ostatecznie wygrywając 2:0. W Grwardii dobrą robotę wykonał ich nowy atakujący Grzegorz Bociek, jednak do zwycięstwa nad Resovią to nie wystarczyło.

Asseco Resovia Rzeszów – Chemeko-System Gwardia Wrocław 2:0 (25:23, 26:24)

Lublin, który jest beniaminkiem PlusLigi w trzecim meczu pierwszego dnia podejmował Zawiercie. Lublinianie dobrze weszli w spotkanie, a za sprawą mocnych zagrywek i skutecznej kontry, cieszyli się ze zwycięstwa nad Aluronem.

LUK Lublin – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:0 (25:23, 25:19)

Pierwszy tie-break rozegrał się w czwartym meczu turnieju, kiedy to ZAKSA walczyła z Olsztynem. Oba sety do połowy były grane punkt za punkt, dopiero drugie połowy partii dawały przewagę – ZAKSIE w secie 1, a AZSowi w secie 2. Ostatecznie rozstrzygał o wyniku set numer 3. Różnicę w końcowej fazie zrobił blok kędzierzynian, co przełożyło się ostatecznie na wygraną.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 2:1 (25:23, 25:21, 15:12)

Katowice z Nysą rozegrały kolejny mecz. Tutaj również potrzeba było aż trzech setów do wyłonienia zwycięzcy. Stal lepiej prowadziła grę, mając przewagę, jednak w końcówce pozwoliła sobie na odrobienie strat przez GKS, który w ostatnich piłkach wyrwał też seta. Drugi set przebiegał również z przewagą Nysy, ale tym razem dowiozła ona prowadzenie do końca. Podobnie było w tie-breku, gdzie osiągnęli prowadzenie, które do końca kontrolowali.

GKS Katowice – Alsecco Stal Nysa 1:2 (27:25, 21:25, 8:15)

Szóstym meczem pierwszego dnia rozgrywek było starcie Gdańska z Warszawą. Dwa sety na swoją korzyść rozstrzygnęli stołeczni siatkarze. Gdańszczanie nie potrafili sobie poradzić z zagrywką Kwolka, a później popełniali również błędy własne w innych elementach.

Projekt Warszawa – Trefl Royal Seafood Gdańsk 2:0 (25:20, 25:19)

Lubinianie w pierwszej partii wypracowali przewagę, którą utrzymali dokona seta, głównie za sprawą błędów rywali. Drugi set rozpoczął się od walki punkt za punkt, jednak radomianie nie byli w stanie przełamać ekipy Cuprum, przez co mecz zakończył się stanem 0:2.

Cerrad Enea Czarni Radom – Staropolanka Cuprum Lubin 0:2 (23:25, 23:25)

Pierwszy dzień turnieju, który rozgrywany był w deszczowej aurze, zakończył się również tie-breakiem. Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki, jednak końcówka należała do Skry. Drugi set padł łupem Radomia. Mecz był zacięty, ale ostatecznie blok Skry zadecydował o zwycięstwie bełchatowian.

AQUA Bielsko-Biała – PGE Skra Bełchatów 1:2 (22:25, 25:23, 13:15)