Śliwka: Zawiercie zagrało bardzo dobre spotkanie

Po dość słabym meczu wykonaniu drużyny z Kędzierzyna-Koźla, kapitan ZAKSY, Aleksander Śliwka opowiedział o przegranym meczu i o planie na kolejne spotkanie półfinałowe w Zawierciu.

W czym Aluron CMC Warta Zawiercie okazała się lepsza od Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle?

– Drużyna z Zawiercia zagrała bardzo dobre spotkanie. Myślę, że kluczem był ich atak po przyjęciu negatywnym, bo nawet jak naciskaliśmy ich zagrywką i przyjęcie było daleko od siatki, to oni te przyjęcia zamieniali w punkty.

To chyba był jeden ze słabszych meczy ZAKSY?

Po naszej stronie nie było żadnych przełomowych momentów, wtedy grało się ciężko, bo nawet jak utrzymywaliśmy niezły procent gry przy naszym przyjęciu, to i tak było to niewystarczające na rywala. Zagrali dojrzalej, bardzo mocno walczyli i trzeba powiedzieć, że w tym meczu byli lepszym zespołem.

Jakie mecie podejście przed kolejnym spotkaniem z Alurone CMC Warta Zawiercie

– Na szczęcie gramy do dwóch zwycięstw. Jedziemy teraz do Zawiercia, tam myślę będzie bardzo dobry mecz. Z pewnością nie złożymy broni. Będziemy walczyć, sądzę, że sport pokazuje nam, na każdym kroku, że nigdy nie można powiedzieć, że jest koniec, póki piłka jest w grze. Trzeba wygrać dwa mecze. Nasz plan jest taki, żeby najpierw wygrać spotkanie w Zawierciu, a potem kolejny mecz w Kędzierzynie-Koźlu.