Staszewski: Pierwszy set był dla nas trudny

Staszewski

Myślę, że w pierwszym secie pokazaliśmy jaką silną jesteśmy drużyną, pomimo dużej przewagi gości potrafiliśmy  po walce doprowadzić do wygrania tego seta. – stwierdził po meczu przyjmujący ZAKSY, Adrian Staszewski.

Szybka i łatwa wygrana?

Dzisiejsze spotkanie nie było takie łatwe jakby się mogło wydawać, zwłaszcza pierwszy set był dla nas trudny. Minęło sporo czasu zanim odnaleźliśmy swój rytm. Myślę, że w pierwszym secie pokazaliśmy jaką silną jesteśmy drużyną, pomimo dużej przewagi gości potrafiliśmy  po walce doprowadzić do wygrania tego seta.

Końcówka pierwszego seta zadecydowała o wyniku meczu?

Na pewno to, że przegrywając pierwszego seta, udało nam się odrobić straty i doprowadzić do zwycięstwa dodało nam większej pewności siebie. Drugi set już można powiedzieć, że kontrolowaliśmy, ale wiedzieliśmy że nie możemy stracić koncentracji i mobilizacji, bo został nam do wygrania jeszcze jeden set. Dlatego do końca meczu staraliśmy się utrzymać maksymalną koncentrację i gać swoją siatkówkę, aby wygrać ten mecz.

W środę mecz z trudnym przeciwnikiem w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów, to chyba nie będzie łatwe spotkanie, ale jesteście w ciut lepszej sytuacji niż rywale…

To będzie inny mecz . To prawda, że jesteśmy w lepszej sytuacji niż nasi rywale, ale musimy wygrać tylko albo aż dwa sety. Zespół z Zawiercia to bardzo dobra drużyna i z pewnością się nam nie podłożą, także będziemy musieli pokazać naszą dobrą siatkówkę i walczyć o każdą piłkę na parkiecie. Musimy dalej ciężko trenować. Mecz goni mecz i chyba już wpadliśmy w ten meczowy rytm. Czasu na trenowanie i regenerację jest mało, ale staramy się ten czas wykorzystać jak najlepiej.