Świderski Prezesem PZPS!

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo – Wyborcze Delegatów PZPS wybrało Sebastiana Świderskiego na Prezesa Zarządu PZPS kadencji 2021-2025.

Nowy Prezes uzyskał 88 głosów, 2 Delegatów się wstrzymało.

Sebastian Świderski jest byłym, znakomitym siatkarzem. W narodowych barwach w latach 1996 -2011 rozegrał 322 spotkania. W reprezentacji Polski juniorów zdobywał mistrzostwa Europy i świata. W seniorskiej kadrze wywalczył wicemistrzostwo świata. Dwukrotnie miał honor reprezentować Polskę w igrzyskach olimpijskich. Gra dla reprezentacji Polski zawsze była priorytetem dla Sebastiana Świderskiego

Występował w klubach polskich i zagranicznych: Stilon Gorzów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Perugia Volley, Lube Banca Macerata i ponownie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W każdym z nich osiągał wiele sukcesów. W dorobku Sebastiana Świderskiego są: 3 mistrzostwa Polski, 5 Pucharów Polski, 3 wicemistrzostwa Polski, medal brązowy mistrzostw kraju, wicemistrzostwo Włoch, 2 Puchary Włoch, Superpuchar Włoch, brązowy medal dwukrotnie 4.lokaty w Ligi Mistrzów, srebro Pucharu CEV. W każdej z drużyn nasz kandydat był zawodnikiem kluczowym, w pełni profesjonalnym i oddanym zespołom, w których grał.

Sebastian Świderski ma za sobą także doświadczenie trenerskie w klubach Fart Kielce i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jako asystent Daniela Castellaniego zdobył Puchar Polski, brązowy i srebrny medal mistrzostw kraju i 4.miejsce w Lidze Mistrzów. Pracując samodzielnie wywalczył Puchar Polski.

Po zakończeniu kariery trenerskiej pozostał w kędzierzyńskim klubie obejmując stanowisko dyrektora sportowego. W roku 2015 został Prezesem klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W roli szefa klubu sprawdza się znakomicie. Za jego kadencji kędzierzyński zespół 3 mistrzostwa Polski, 2 wicemistrzostwa,  3 Puchary Polski, 2 Superpuchary Polski, a pięknym podsumowanie tego pasma sukcesów jest Klubowe Mistrzostwo Europy wywalczone przez klub kierowany przez Sebastiana Świderskiego 1 maja 2021 roku.

Jako Prezes klubu sprawił, że ZAKSA uzyskała stabilność finansową i organizacyjną. Z grupą współpracowników wprowadził wiele rozwiązań innowacyjnych pozwalających na szeroką promocję i popularyzację siatkówki dalece wykraczającą poza obszar geograficznej działalności klubu. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest marką międzynarodową.

Sebastian Świderski jest także członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Sebastian Świderski jest magistrem zarządzania, a studia ukończył na Uniwersytecie Szczecińskim. Obecnie studiuje podyplomowo MBA (Master of Business Administration).

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZPS dokonało również wyboru Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej kadencji 2021-2025 i Komisji Rewizyjnej.

Skład Zarządu PZPS kadencji 2021-2025

Sebastian Świderski

Waldemar Kobienia

Dariusz Jaworski

Paweł Papke

Tomasz Paluch

Mirosław Przedpełski

Jerzy Mróz

Jacek Sęk

Artur Popko

Wojciech Maroszek

Piotr Stolarski

Andrzej Lemek

Paweł Warzecha

Sławomir Supa

Marcin Weiner

Robert Wardak

Stanisław Kwiatkowski

Dariusz Pomykalski

Jacek Rutkowski

Marcin Chudzik

Jacek Kasprzyk

Krzysztof Szmydyński

Skład Komisji Rewizyjnej  PZPS Kadencji 2021-2025

Mariusz Rokita

Jan Nowaczyński

Sylwester Strzylak

Anna Monkiewicz

Andrzej Lewandowski

Tomasz Piechota

Sebastian Michalak

Źródło: PZPS