To już pewne! MŚ 2027 w Polsce!

Trwa Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem, na którym oficjalnie dowiedzieliśmy się, że siatkarski mundial 2027 zorganizuje tak jak w 2014 roku, Polska!

W środę oficjalnie decyzję przekazał szef rządu.

  • Polacy kochają tę dyscyplinę sportu, a rok był dla nas fenomenalny. Z tego powodu chciałbym na Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki przekazać znakomitą wiadomość, którą zawdzięczamy polskim siatkarzom i siatkarkom. Mogę uroczyście ogłosić, że mistrzostwa świata w 2027 roku odbędą się w Polsce — mówił Mateusz Morawiecki.

Na kongresie pojawił się również kapitan reprezentacji Polski, Bartosz Kurek, który z powodu urazu nie mógł polecieć z drużyną narodową do Chin, by walczyć o bilety na IO 2024. Przyznał on, że jest szczęściarzem, bo może oddać się swojej największej pasji i jeszcze mu za to płacą.

  • Żyję w kraju, który dba i troszczy się o mój sport. Mamy wsparcie od najważniejszych ludzi w państwie. Te mistrzostwa świata, to będzie coś pięknego dla kibiców i dla naszego kraju. Fantastyczna okazja, by zareklamować nasz kraj na arenie światowej. Postaramy się, by puchar wrócił z ziemi włoskiej do Polski już w 2027 roku – mówił Bartosz Kurek.