Towarzysko: Polska pokonała Argentynę w Płocku

Reprezentacja biało-czerwonych przed wyjazdem na drugi turniej Siatkarskiej Ligi Narodów, rozegrała towarzyskie spotkanie z reprezentacją Argentyny. Mecz odbył się w Płocku.

Trener Nikola Grbić przed drugim turniejem VNL zagrał towarzysko z drużyną trenera Marcelo Mendeza. Biało-czerwoni na drugi turniej VNL pojadą w nieco zmienionym składzie, dlatego też mecz z Argentyną był idealnym momentem na wprowadzenie po przerwie do gry zawodników którzy uzupełnili skład reprezentantów po urlopach, po sezonie ligowym.

O ile spotkanie rozpoczęło się od w miarę wyrównanej gry, tak po chwili Polacy mieli niewielkie prowadzenie, które utrzymywali przez całego seta. Podobnie sytuacja wyglądała w drugiej partii, kiedy tylko do pewnego momentu Argentyna była w stanie prowadzić wyrównaną grę, ale seta przegrała wysoko. Set trzeci był formalnością. Biało – czerwoni grali swoje i również w trzecim secie mimo, że trener wprowadził zmiany w składzie, pewnie pokonali rywali.

Szkoleniowcy umówili się na cztery sety. Dodatkowa partia nie wniosła nic odmiennego do tego spotkania. Polacy pewnie grali swoje, niezależnie kto był na boisku. Z pewnością trener Grbić może być zadowolony po tym test-meczu, ponieważ wprowadził on w warunki meczowe siatkarzy, którzy za kilka dni będą grali w VNL.

Polska – Argentyna 4:0 (25:20, 25:18, 25:18, 25:19)