Trudna sytuacja ZAKSY

Sytuacja kadrowa Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jest dramatyczna. Drużyna boryka się z wieloma kontuzjami co mocna utrudnia im organizację gry, a już w sobotę czeka ich trudne starcie z Asseco Resovią Rzeszów.

W środę wieczorem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poinformowała, że najbliższe mecze rozgrywać będzie w niepełnym składzie.
W związku z urazami w najbliższych meczach nie zagrają: Przemysław Stępień, Marcin Janusz, Bartłomiej Kluth, Daniel Chitigoi i Wojciech Żaliński. W związku z charakterami urazów Wojciecha Żalińskiego (uraz kolana) oraz Daniela Chitigoia (uraz kciuka) przyjmujących Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle czeka dłuższa przerwa. Pozostali zawodnicy pozostają do dyspozycji sztabu szkoleniowego przy wyborze składu meczowego.


Z powodu kontuzji obu rozgrywających Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle postanowiła dokonać nowego transferu. Do trójkolorowych dołączył rogrywający, Radosław Gil.
ZAKSA będzie piątym plusligowym klubem, którego barw będzie bronił Radosław Gil. 26- letni rozgrywający swój debiut w rozgrywkach PlusLigi zanotował w sezonie 2014/2015, broniąc barw Jastrzębskiego Węgla. Z Jastrzębia-Zdroju w sezonie 2017/2018 przeniósł się do słoweńskiego Calcit Kamnik. W swojej dotychczasowej karierze nowy rozgrywający drużyny z Kędzierzyna-Koźla, bronił również barw Indykpolu AZS-u Olsztyn (2018/2019), BKS-u Visły Bydgoszcz (2019/2020), Hapoelu Yoav Kfar Saba (2020/2021), BBTS-u Bielsko-Biała (2021/2022). Obecny sezon zaczynał natomiast w lidze cypryjskiej – w KUUTIOHOMES Pafiakos.


Radosław Gil zajmie miejsce zmagających się z urazami Marcina Janusza i Przemysława Stępnia. Pierwszym meczem, nowego rozgrywającego w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie mecz z Asseco Resovią Rzeszów.

Cieszę się, że Radosław Gil dołączył do naszej drużyny. W tak trudnym momencie pod względem zdrowotnym, w jakim się znaleźliśmy, tego typu wsparcie będzie nieocenione. Wierzymy, że swoją grą i zaangażowaniem pomoże nam walczyć o kolejne sukcesy – mówił o transferze nowego zawodnika, prezes ZAKSA S.A. – Piotr Szpaczek.

źródło: informacja prasowa