VNL: Brazylia lepsza w czwartym meczu 2 turnieju

Ostatnim meczem Polaków w drugim turnieju VNL w Fukuoce, było starcie z Brazylią. Biało-czerwoni na koniec odnieśli porażkę

W pierwszych dwóch setach, niestety Polacy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, a wręcz męczyli się z własną grą. Nie funkcjonowała zagrywka, nie funkcjonował blok, a w ataku większość piłek była podbijana przez kanarkowych. Po stronie rywali bardzo dobrze grał Leal, z którego atakami mieliśmy największe problemy. Po przegranych dwóch setach, trener Nikola Grbić wprowadził zmiany w składzie, pojawił się Fornal oraz Kurek. Trzeci set w wykonaniu Polaków wyglądał nieco inaczej. Skutecznie grali w ataku, zafunkcjonował również blok, a w konsekwencji mecz przedłużył się na kolejnego seta. W czwartym secie ponownie grę prowadzili Brazylijczycy, a biało-czerwoni mieli wielki problem, aby dorównać rywalom, przez co z akcji na akcję wynik zaczął się coraz bardziej rozjeżdżać. Polacy zerwali się jeszcze do walki, co pozwoliło na odrobienie strat i w końcówce do stanu 21:22. Ostatecznie jednak zabrakło jednej piłki, by grać na przewagi. Brazylia atakiem po bloku zakończyła mecz zwycięstwem 3:1.

Polska – Brazylia 1:3 (21:25, 17:25, 25:21, 23:25)

Polska: Kaczmarek, Bednorz, Śliwka, Kochanowski, Janusz, Huber, Popiwczak (L) oraz Kurek, Fornal, Kłos, Firlej

Brazylia: Leal, Fernando, Lucas, Mauricio, Alan, Flavio, Thales (L) oraz Silva, Darlan, Bergmann