VNL: Polacy idą jak burza

Reprezentacja Polski siatkarzy idzie od zwycięstwa do zwycięstwa w drugim turnieju VNL.

Szybko z Turcją

W drugim meczu turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Fukuoce Biało-Czerwoni zmierzyli się z Turcją, pewnie wygrywając całe spotkanie w trzech setach. Od pierwszej partii z lepszej strony pokazalywali się podopieczni Nikoli Grbicia, zdecydowani faworyci dzisiejszego pojedynku. Druga odsłona przebiegała całkowicie pod dyktando Polaków, którzy dominowali w każdym siatkarskim elemencie. Mimo momentami wyrównanej gry w trzecim secie, wynik spotkania nie był zagrożony. Polacy aż 11 razy zatrzymali blokiem swoich oponentów.

Polska – Turcja 3:0 (25:19, 25:12, 25:19)

Polska: Kłos, Kaczmarek, Semeniuk, Bednorz, Firlej, Fornal, Popiwczak (L) oraz Szymura (L), Kochanowski, Huber

Turcja: Yenipazar, Lagumadzija, Matić, Savas, Bülbül, Lagumdzija, Hatipoglu (L) oraz Aydin, Gürbüz, Bostan

Trzy sety z Japonią

Reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Nikolę Grbicia w swoim trzecim meczu rozgrywanym podczas Siatkarskiej Ligi Narodów w Fukuoce, w świetnym stylu pokonała Japończyków 3:0, odnosząc swoje trzecie zwycięstwo w tym turnieju. Biało-Czerwoni rządzili na boisku, dominując we wszystkich elementach, największą różnicę zrobił jednak blok, który przyniósł nam aż 14 punktów – 6 z nich było dziełem Jakuba Kochanowskiego, który był też najlepiej punktującym zawodnikiem w naszym składzie.

Polska – Japonia 3:0 (25:17, 25:15, 25:20)

Polska: Kurek, Kochanowski, Semeniuk, Janusz, Fornal, Huber i libero Popiwczak oraz Kaczmarek, Kłos, Bednorz, Śliwka, Poręba, Firlej

Japonia: Fukatsu, Miyaura, Yamauchi, Tomita, Kai, Larry i libero Ogawa oraz Nishida, Otsuka, Oya, Yamamoto