VNL: Coraz mniej niewiadomych po 13 meczach

Reprezentacje męskie rozpoczęły ostatnią rundę meczów grupowych. Do półfinału awansuje najlepsza czwórka, o którą ostatecznie bije się sześć drużyn.

Miejsce lidera ma Brazylia, Polacy są na drugim miejscu, a wśród pozostałych walczących o awans jest Francja – z którą Polacy mają mecz przed sobą – Słowenia, Serbia oraz Rosja.

AUSTRALIA – SERBIA 1:3 (16:25, 13:25, 25:19, 15:25)
Wynik meczu Australia – Serbia nie może być zaskoczeniem. Serbowie wygrali za trzy punkty, a Australia, która pokazywała w tej edycji VNL, że potrafi zagrać solidnie, ugrała jedynie seta, w pozostałych przegrywając z kretesem.

JAPONIA – BUŁGARIA 3:0 (25:23, 25:18, 25:14)
Japonia zgodnie z założeniami pokonała Bułgarów. Emocje towarzyszyły tylko końcówce pierwszego seta. Żadna z tych ekip nie awansuje do kolejnej rundy.

FRANCJA – IRAN 3:0 (25:21, 25:18, 25:14)
Francuzi w trzech setach uporali się z Iranem, wygrywając bardzo ważne 3 oczka do ligowej tabeli. Zdecydowanie lepiej zagrali w ataku, mieli sporo obron, co dawało kontry. Dobry mecz rozegrał Boyer, którego w kolejnym sezonie będziemy oglądać w Pluslidze.

KANADA – HOLANDIA 3:0 (25:16, 25:16, 25:19)
Kanadyjczycy przeciwko Holandii pokazali po raz kolejny swoją solidną siatkówkę, wygrywając pewnie spotkanie. Mimo to, Kanada nie będzie liczyła się w dalszej walce.

BRAZYLIA – WŁOCHY 3:1 (25:19, 32:30, 22:25, 25:20)
Brazylia w meczu z “młodymi” Włochami, była pewniakiem do zwycięstwa. Italia jednak nie sprzedała tanio skóry, przez co mecz był ciekawy i emocjonujący. Ostatecznie jednak kanarkowi zwyciężyli za trzy oczka, pozostają jedyną reprezentacją z zaledwie jedną porażką w tej edycji VNL.

SŁOWENIA – USA 3:2 (28:30, 25:19, 21:25, 28:26, 15:23)
Niezmiernie ciekawe siatkarskie widowisko zafundowali kibicom reprezentacje Słowenii i USA. Długi, obfitujący w efektowne ataki, bloki, obrony, długie wymiany mecz, zakończył się dopiero w piątym secie i to też grając tie-breaka na sporych emocjach. Amerykanie mieli swoje szanse na zakończenie meczu stanem 3:1, ale ostatecznie długą grę na przewagi wygrali w czwartej odsłonie Słoweńcy, którzy walczą o pierwszą czwórkę po fazie grupowej. Ostatecznie spotkanie zakończył Cebulj kontratakiem, co dało Słowenii dwa punkty do grupowej tabeli.

POLSKA – ARGENTYNA 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) – czytaj więcej

NIEMCY – ROSJA 1:3 (18:25, 18:25, 25:23, 15:25)
Rosjanie pozostali w walce o półfinał, pokonując Niemców 3:1. Rosjanie mecz kontrolowali, mając przewagę nad rywalami w każdym elemencie. Jednak w trzecim secie Niemcy potrafili odwrócić wynik na swoją korzyść, a w szeregach Sbornej nastąpiła chwilowa dekoncentracja. W czwartej partii wrócili do swojej gry, przypieczętowując triumf.