VNL: Planowo z Holandią

Polacy w przedostatnim meczu fazy eliminacyjnej VNL, który obecnie rozgrywają w gdańsko-sopockiej hali, podejmowali Holendrów. Trener Grbić rotował nieco składem, jednak plan został wykonany – jest wygrana.

O ile początek meczu był w miarę wyrównany, to z czasem Polacy pokazali swoją się w ataku, z czym nie radził sobie holenderski blok. Nieskuteczna była również gra obronna pomarańczowych. Śliwka swoim serwisem napsuł wiele krwi rywalom, a w końcowym rozrachunku mieliśmy kilka oczek przewagi – 22:17. Biało-czerwoni pewnie wygrali seta otwarcia.

Druga odsłona, to kontynuacja słabszej gry lidera Holandrów – Abdel Aziza, do tego drużyna ta podcinała sobie skrzydła kolejnymi błędami własnymi. Natomiast podopieczni trenera Grbicia robili swoje, bez napięcia i stresu, ale w tym wszystkim również nie ustrzegli się błędów. Wynik jednak mieli korzystny – 12:10. Rywale mieli fragment dobrej gry w ataku, skuteczniej zagrał Tuinstra, co pozwoliło im doprowadzić do remisu po 17. Ostatnie słowo należało jednak do Butryna, który posłał skuteczny atak ze skrzydła. Polacy prowadzili już 2:0 w meczu.

Trzeciego seta Polacy rozpoczęli ze zmienioną linią przyjęcia – pojawił się Fornal i Semeniuk. Początek seta był wyrównany. Holendrzy jeszcze zerwali się do wali, jednak z czasem polski team odjeżdżał z wynikiem – 12:8. Abdel-Aziz miał dobry fragment na zagrywce, co pozwoliło Holandii odrobić straty – 12:12. Biało-czerwoni wrzucili kolejny bieg i pokazując swoją grę, szybko wypracowali przewagę, kończąc seta i mecz zwycięstwem.

POLSKA – HOLANDIA 3:0 (25:19, 25:23, 25:22)

Polska: Janusz, Śliwka, Bieniek, Kłosm Butryn, Bednorz, Zatorski (L) oraz Fornal, Firlej, Kurek, Kaczmarek, Semeniuk
Holandia: Wiltenburg, Van Garderen, Abdel-Aziz, Keemink, Tuinstra, Plak, Andinga (L) oraz de Weijer, Parkinson, van der Ent