Bielsko na kolanach

MKS Dąbrowa nokautuje BKS Bielsko w dwumeczu play off.

Dąbrowianki rozpoczęły walkę w play off od zwycięstwa nad Aluprofem, w pierwszym meczu u siebie 3:1. Drugie spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi Tauronu – 8:4, 16:10. Miejscowe skutecznie obijały blok rywalek, dobrze zagrywały, a także wykorzystywały kontry. Bielsko nie miało nic do powiedzenia, przegrywając seta do 14.

W kolejnej partii sytuacja bielszczanek nie uległa zmianie. Wraz z kolejnymi minutami meczu oraz kolejnymi kończącymi atakami Tauronu, bielszczankom widocznie rzedły miny.

Trzeci set, to dobra zmiana Trojan, która serwowała trudną zagrywkę i dobrze ustawiała blok, co dało BKS-owi upragnione prowadzenie – 6:8. Dąbrowianką wyraźnie nie posłużyła dziesięciominutowa przerwa po drugim secie. Bielsko przez większość seta utrzymywało prowadzenie na poziomie kilku oczek, jednak w najważniejszym momencie – w końcówce, Tauron serią bloków odrobił straty i wyszedł na prowadzenie – 17:20, 22:21.  Gospodynie wykorzystały szansę i zakończyły mecz stanem 3:0.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – BKS Aluprof Bielsko-Biała   3:0  (25:14, 25:15, 25:23)

Stan rywalizacji: 2-0

MVP: Adams Rachael

Tauron: Zaroślińska, Staniucha-Szczurek, Adams, Skowrońska, Cemberci, Dziękiewicz, Strasz (L)

BKS: Beier, Lis, Wilk, Ciaszkiewicz-Lach, Horka, Nikic, Wojtowicz M. (L) oraz Trojan, Strózik, Łyszkiewicz

Trzeci mecz, tym razem w Bielsku odbędzie się w niedzielę, tj. 23 marca o godzinie 18:00