Impel z patentem na Polski Cukier

W hali Orbita pierwszy mecz play off rozegrał miejscowy Impel Wrocław z Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS.

Patrząc na mecze fazy zasadniczej pomiędzy tymi drużynami, można powiedzieć, że faworytkami są wrocławianki, które dwukrotnie triumfowały nad „Mineralnymi” – we Wrocławiu 3:2, a na wyjeździe wygrały 3:1. Czy mecze play off potwierdzą siłę Impelu?

Spotkanie lepiej zaczęły gospodynie, które prowadziły na przerwie technicznej 8:5. Mineralne zniwelowały straty po drugiej przerwie technicznej – 16:14, 17:17. Walka trwała do ostatniej piłki. Atak Kaczor dał piłkę setową Impelowi, zaś efektowny blok zakończył seta na korzyść miejscowych, które objęły prowadzenie 1:0 w meczu.

Impel bardzo dobrze grał blokiem, co przełożyło się na prowadzenie od początku drugiego seta – 8:5. Muszyna nie radziła sobie z własnym atakiem, a skuteczna gra rywalek na siatce szybko przełożyła się na wynik – 16:12. W końcowej fazie seta problemy ze skończeniem ataków miała Kaczor, jednak ostatecznie wrocławianki obroniły przewagę, wygrywając drugą partię 25:22.

Trzeci set, po dłuższej przerwie rozpoczął się od gry błędów. Sytuacja została szybko opanowana i byliśmy świadkami zaciętej walki – 8:7. Podopieczni trenera Serwińskiego nie poddawały się do końca, przez co wynik oscylował cały czas wokół remisu – 13:13, 15:16, 18:18. W końcowej fazie seta punktowała blokiem Wilson, a zagrywkę dołożyła Kąkolewska – 20:18. W tym momencie nastąpiło przełamanie Muszyny, która nie odrobiła już straty. Ostatecznie „Mineralne” nie ugrały w pierwszym meczu play off nawet seta.

Impel Wrocław – Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS  3:0 (25:23, 25:22, 25:19)

Stan rywalizacji: 1-0

Wyjściowe składy:

Polski Cukier: Cvetanovic, Różycka, Mazurek, Wojcieska, Jagieło, Plchotova, Maj (l)
Impel: Mroczkowska, Kąkolewska, Wilson, Gryka, Brinker, Kaczor, Pyziołek (l)

Drugi mecz play off odbędzie się we Wrocławiu jutro o godzinie 18:00.