Kwal. IO: Polska niepokonaną ekipą w Xi’an. Bonjour Paris!

Reprezentacja biało-czerwonych w ostatnim meczu chińskiego turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych IO Paryż 2024 podejmowała gospodarzy.

Polacy jako jedyna ekipa w stawce zakończyła turniej w Xi’an z kompletem zwycięstw. Cel, czyli awans na igrzyska został osiągnięty, a tym samym długi sezon reprezentacyjny praktycznie dobiegł końca.

Polacy mecz z Chinami wygrali, chociaż łatwo nie było, a poziom gry po zostawiał sporo do życzenia. Trener Nikola Grbić rotował składem, a nasi siatkarze wyraźnie grali na innej koncentracji niż poprzednie mecze. Najlepiej o tym świadczą drugi i trzeci set, które toczył się przy wyrównany wyniku, a nawet przewadze rywali, przy wielu błędach naszych siatkarzy, a w rezultacie wygrane przez reprezentację Chin. Te partie niestety przedłużyły mecz do tie-breaka, ponieważ set czwarty od początku do końca prowadzony był przez Polaków którzy nie zamierzali psuć swojego bilansu meczowego. Pokazali jak potrafią grać serwisem, atakiem i zdekladowali Chiny do 9! Chiny do końca się nie poddawały i w tie-breaku wróciły do swojej skutecznej gry, głównie w ataku. Losy meczu rozstrzygały się w końcówce piątego seta, w trakcie którego wynik od początku oscylował wokół remisu. Ostatecznie mecz zakończył polski blok.

Polska – Chiny 3:2 (25:20, 23:25, 22:25, 25:9, 16:14)