Siatkówka ma Drużynę i Trenera Roku 2023. Śliwka na podium!

Za nami 89 Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Polsatu na Sportowca Roku 2023. Siatkówka z trzema ważnymi wyróżnieniami.

Trener Rok 2023 – Nikola Grbić!

To pod jego dowodzeniem reprezentacja Polski siatkarzy kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa. W 2023 roku wygrała wszystko co było do wygrania – złoto w Lidze Narodów, złoty medal mistrzostw Europy oraz zakwalifikowała się przy pierwszej możliwej okazji do IO Paryż 2024. Podczas Gali Mistrzów Sportu Nikola Grbić odebrał nagrodę dla najlepszego trenera 2023 roku, a swoje przemówienie szkoleniowiec wygłosił po polsku, czym dodatkowo ujął zgromadzonych na balu sportowców i oficjeli. – Chcę bardzo podziękować, że jestem tutaj drugi raz z wami. Nagrodę dostałem dzięki siatkarzom, którzy wygrali trzy duże turnieje i dwadzieścia dziewięć meczów z rzędu. Wierzę, że będziemy świętować udany rok 2024 – mówił wzruszony szkoleniowiec biało – czerwonych.

Reprezentacja Polski Siatkarzy – Drużyna Roku 2023!

Rok 2023 był dla polskiej siatkówki wyjątkowo udany, ale i teudny. Na Gali Mistrzów Sportu siatkarze odebrali nagrodę dla Drużyny Roku 2023, a na prośbę nieobecnego na gali kapitana kadry, Bartosza Kurka, w rolę tę wycielił się Aleksander Śliwka. – Przez wielu ludzi rok 2023 został uznany za najlepszy w historii naszej dyscypliny – mówił w swoim wystąpieniu. – Reprezentujemy całe środowisko siatkarskie i w imieniu tego środowiska chcieliśmy podziękować najlepszym kibicom na świecie, kibicom siatkówki. To dla was staramy się dostosować swoim poziomem. Wam dedykujemy wszystkie medale i trofea, które udaje nam się zdobyć. My wiemy i wy wiecie, jakie wyzwania czekają nas w 2024 roku. Trzymajcie za nas kciuki, bądźcie z nami, a my zrobimy wszystko, żeby osiągać dalsze sukcesy – skierował swoje podziękowania niezawodnym, jeżdżącym za siatkarzami po całym świecie, polskim kibicom Aleksander Śliwka.

Śliwka na podium w wyścigu na Sportowca Roku 2023.

W głosowaniu na najlepszego sportowca roku, przyjmujący reprezentacji Polski i Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle był nominowany indywidualnie. Ostatecznie to widzowie i kibice oddający głosy ustanowili podium tej nagrody. Aleksander Śliwka zajął wysokie, trzecie miejsce w tym rankingu. – Sukcesy te były dziełem drużyn, w których mam zaszczyt występować i wspaniałych ludzi, z którymi codziennie, ramię w ramię trenowałem i grałem na najważniejszych turniejach. To wam chłopaki chciałbym najbardziej podziękować i pogratulować, bo ta statuetka jest naszym wspólnym dziełem. Bez drużyny, nikt z nas by nie istniał. Na sam koniec życzę sobie i polskiej siatkówce, aby w przyszłym roku na tej scenie również stanął przedstawiciel naszej dyscypliny sportu, na tak wysokim miejscu albo nawet wyższym, bo będzie to oznaczało nasze drużynowe sukcesy, na których najbardziej nam zależy – powiedział Aleksander Śliwka, odbierając statuetkę za zajęcie 3 miejsca w 89 Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku 2023.

Aleksander Śliwka ustąpił w Plebiscycie miejsca Bartoszowi Zmarzlikowi (żużel), a Sportowcem Roku 2023 została, tak jak w roku 2022 IGA ŚWIĄTEK (tenis)

Fot. PZPS/Sumara, Matjas