LM: Jastrzębski wygrywa w Niemczech i jest liderem grupy D

W 3 kolejce meczów grupowych Ligi Mistrzów jastrzębianie zagrali na wyjeździe z niemieckim Luneburgiem. Polski team pojechał w roli faworyta, jednak w siatkówce wszystko może się zdarzyć.

Już pierwszy set pokazał, że nie będzie to łatwe spotkanie. Jastrzębski do stanu 16:19 miał inicjatywę gry po swojej stronie. W ważnym momencie punktowała niemiecki blok, gospodarze podejmowali ryzyko w polu zagrywki, a do tego mieli bardzo dobrą skuteczność ataku. W końcówce, to SVG przejęło inicjatywę, z czym nie potrafili sobie poradzić goście. Mimo, że sporo piłek nie wchodziło w boisko Jastrzębskiego bezpośrednio, nie pozwalały one na wyprowadzanie skutecznych kontr. Ostatecznie lepsi byli w tej partii miejscowi.

Od drugiego seta mistrzowie Polski pokazali swoją siatkówkę i swoją siłę w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Bardzo dobre zawody rozgrywał Norbert Huber. Jastrzębski środkowy dostawał wiele piłek w ataku i wszystkie kończył, do tego punktował również blokiem. Niemcy z biegiem czasu popełniali coraz więcej własnych błędów. Nie byli już tak skuteczni w ataku jak w partii pierwszej. Jastrzębianie bez kłopotów zwyciężyli kolejne trzy sety, wygrywając 3:1. Tym samym zachowują status niepokonanych i liderów w grupie D Ligi Mistrzów. SVG doznał doznał pierwszej porażki.

SVG Luneburgu – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:23, 21:25, 15:25, 13:25)

SVG: Leeson (6), Elser (8), Elgert (1), Röhrs (16), Böhme (11), Knigge (8), Worsley (libero) oraz Slivinski, Mohwinkel, Gerken, Ketrzynski (1)

Jastrzębski: Toniutti (1), Sclater (5), Fornal (12), M’Baye (2), Szymura (2), Huber (18), Popiwczak (libero) oraz Skruders, Sedlacek (10), Patry (15), Gladyr (5), Jóźwik (1)

Jastrzębski Węgiel mecz 4 kolejki Ligi Mistrzów rozegra u siebie 20 grudnia o godzinie 18.00. Rywalem będą Ceske Budějovice, które na wyjeździe jastrzębianie pokonali w trzech setach.