PL: Trefl walczył, wygrał Jastrzębski

Mistrzowie Polski w 6 kolejce ligowej podejmowali u siebie Trefl Gdańsk. Gdańszczanie mimo, że nie byli faworytami tego starcia, głośno zapowiadali walkę o każdy punkt. A co pokazało boisko?

Jastrzębski od początku meczu narzucił warunki gry, a błąd ataku Sasaka dał stan 6:3. Trener winiarski przy stanie 10:6 poprosił o czas, ponieważ jego podopieczni mieli problemy z własną grą, zarówno w przyjęciu, jak i na siatce. Gdańszczanie mimo chęci walki, walczyli bardziej z sobą niż z rywalem, a ich kłopoty zaczynały się od przyjęcia zagrywki, przez co rozgrywający Kampa sporo biegał – 17:9. Miejscowi kontrolowali grę mimo, że popełniali sporo błędów serwisowych, nie odbiło się to na wyniku – 21:12. Clevenot dołożył asa, a chwilę później blok Gladyra na Wlazłym skutkował piłką setową. Jastrzębski pewnie objął prowadzenie w meczu.

Gdańszczanie podrażnieni wysoką porażką w secie otwarcia, stanowczymi atakami rozpoczęli drugiego seta, uzyskując przewagę – 6:8. Trefl w tym secie nie ustępował miejscowym miejsca na siatce, a dzięki dokładniejszemu przyjęciu, Kampa miał większe możliwości przy dystrybucji piłek. Dopiero as serwisowy Boyera odwrócił wynik – 14:12. Błąd Gladyra, as Mordyla i kolejny remis – 14:14. Trwała wymiana punkt za punkt, a przełamanie nastąpiło dopiero gdy Lipiński zablokował Fornala – 18:20. Dwie kontry Clevenot doprowadziły do remisu po 20. W tej partii walki nie brakowało, jednak blok miejscowych dał piłkę meczową, a partię na 2:0 skończył Hadrava na kontrze.

Trzecia partia była kontynuacją wyrównanej gry przez dłuższy czas. Asem popisał się Sasak, przez co trener Gardini poprosił o czas – 17:18. Gladyr ciosem przez środek wznowił grę – 18:18. Jastrzębski zrobił przewagę dopiero przy zagrywce Boyera i wykorzystanej kontrze Hadravy – 20:18. Po chwili jednak ponownie był remis, a blok na Fornalu dał przewagę gościom – 20:21. Gdy Fornal wykorzystał piłkę na siatce, ponownie na prowadzeniu byli miejscowi – 22:21. Piłka meczowa była po ataku Wiśniewskiego, który również ciosem na kontrze zakończył mecz.

MVP: Jurij Gladyr

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:14, 25:22, 25:22)

Jastrzębski: Toniutti, Boyer, Wiśniewski, Gladyr, Clevenot, Fornal, Popiwczak (L) oraz Hadrava, Tervaportti
Trefl: Lipiński, Sasak, Reichert, Kampa, Mordyl, Crer, Olenderek (L) oraz Łaba, Wlazły, Kozub, Urbanowicz