Półfinał MŚ: Italia nie dała szans Słowenii i zagra w finale

Drugim półfinałem mistrzostw świata był mecz Włochów ze Słoweńcami. Zwycięzca tego meczu zagra w finale z Polakami, zaś przegrany z Brazylią o brązowy medal.

Włosi od pierwszej piłki narzucili rywalom swój styl gry, szybko odskakując z wynikiem. Słoweńcy co prawda walczyli do końca, jednak przewaga Italii była niezagrożona. Słoweńcy mieli zdecydowanie lepsze przyjęcie, jednak nie byli w stanie przełożyć tego na skuteczność ataku. Szybko prowadzenie w meczu objęli Włosi.

W drugim secie różnica punktowa nie była aż tak znaczna. Co prawda Słowenia grała pod wynikiem, jednak straty były niewielkie. Nie zmienia to jednak faktu, że ponownie słabsza dyspozycja na siatce nie pozwoliła im przełamać rywala. Ostatecznie tracili już dwa sety w walce o finał.

Trzecia partia również była grana z przewagą Włochów, tyle tylko, że tym razem Słoweńcy wyrównali na 16:16. Słowenia walczyła do końca, jednak końcówka należała do Italii, która wykorzystując kontratak Lavii miała piłkę meczową w górze – 24:20. Po chwili Włosi cieszyli się ze zwycięstwa i awansu do finału, w którym zagrają z Polakami. Słoweńcy zaś o brąz zawalczą z Brazylią.

Włochy – Słowenia 3:0 (25:21, 25:22, 25:21)

Włochy: Michieletto, Giannelli, Galassi, Lavia, Romano, Anzani, Balaso (L)
Słowenia: Pajenk, Kozamernik, Ropret, Urnaut, Cebulj, Stern, Kovacic (L) oraz Mozic, Stalekar

Fot. FIVB