Śliwka: To był kluczowy set

Przede wszystkim dopisuje nam ostatnio zdrowie. Jesteśmy w dobrej formie fizycznej. Po początkowych problemach z chorobami kontuzjami udało się nam wyjść na prostą. – mówił po meczu przyjmujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Aleksander Śliwka.

Trzeba przyznać, że nie daliście się rozegrać rywalom…

Trefl Gdańsk od początku postawił nam wysoko poprzeczkę, musieliśmy gonić wynik w pierwszym secie. Na szczęście udało się w środkowej części partii uzyskać przewagę i utrzymać ją do końca. Był to trudny set i myślę, że był to kluczowy set, jeżeli chodzi o dalszy przebieg spotkania. W drugiej partii utrzymaliśmy wysoką koncentrację, nie wpadało nam dużo asów, w porównaniu do meczu w Gdańsku, w którym dużo punktów straciliśmy w tym elemencie. Udało się nasze błędy w tym elemencie ograniczyć i myślę, że to  pozwoliła nam być te parę punktów z przodu. Trzeci set był doskonały w naszym wykonaniu od samego początku. Świetna gra w bloku pozwoliła nam wypracować dużą przewagę, którą udało się utrzymać do końca. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, z awansu do turnieju finałowego i skupiamy się na najbliższej przyszłości.

Przed wami spotkanie ze stołeczną drużyną, jak sobie go wyobrażacie?

To będzie świetne spotkanie, stojące na wysokim poziomie. Projekt Warszawa, gra ostatnio bardzo dobrą siatkówkę. Wiemy jakich wspaniałych zawodników ma w swoich szeregach, dlatego spodziewamy się bardzo trudnej bitwy. Słyszałem, że wszystkie bilety na mecz są już wyprzedane z czego się bardzo cieszę. Uwielbiam grać gdy hala jest wypełniona po brzegi, jest wtedy świetna atmosfera. Doping kibiców dodaje nam skrzydeł i mobilizuje do jeszcze lepszej gry.

Od jakiegoś czasu można obserwować ZAKSĘ, taką jak pamiętamy z poprzednich sezonów.

Przede wszystkim dopisuje nam ostatnio zdrowie. Jesteśmy w dobrej formie fizycznej. Po początkowych problemach z chorobami, kontuzjami udało się nam wyjść na prostą. Fizycznie czujemy się dobrze, mam nadzieje że wytrzymamy w trybie tego intensywnego grania do końca sezonu i wynik będą dobre. May duży potencjał, świetną drużynę, to że Bartosz Bednorz dołączył do naszego zespołu jest dużym plusem, wszyscy wiemy jakim jest świetnym zawodnikiem i jak bardzo może pomóc ZAKSIE.