Swaczyna: cieszymy się z wygranej

Swaczyna Adam www.plusliga.pl/ PRESS FOCUS

Ja zajmuje się trenowaniem w klubie. Nie myślę o tym, co będzie w przyszłym sezonie, dla mnie najważniejsze jest tu i teraz. Obecnie skupiam się na tym, żeby utrzymać ten poziom treningu i gry.mówił po meczu, trener Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Adam Swaczyna.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrywa z Czarnymi Radom za trzy punkty, waszej drużynie bardzo się przydadzą te punkty.

– Bardzo się cieszę, że wygraliśmy za 3 punkty, bo potrzebujemy tych punktów w każdym meczu, w tej chwili. Na pewno zespół pokazał się z bardzo dobrej strony. Jest to dla nas ważne, tym bardziej, że mieliśmy bardzo ciężkie spotkanie w Katowicach, ale jak ostatni czas pokazuje, jeżeli to zdrowie dopisuje, możemy spokojnie potrenować, to ta gra zaczyna wyglądać dużo lepiej, ale też pamiętajmy, że to na razie jest pierwszy krok. Jest on na pewno bardzo ważny. Bardzo się cieszymy z wygranej i będziemy na pewno ciężko trenować i dalej liczymy, że to zdrowie będzie dopisywać już do końca sezonu.


Na meczu była już nowa pani prezes, Jadwiga Cichoń, czy będzie wsparciem dla zespołu?

-Myślę, że wszystkie osoby, które pracują w klubie, starają się pomóc. Pracuje u nas wiele osób i w różny sposób są związane z tym klubem, ale każdy chce pomóc. Wszyscy chcą, żeby klub i cała drużyna funkcjonowała jak najlepiej.

Słychać wiele transferowych plotek, czy jest w nich ziarnko prawdy?

– Cóż mogę powiedzieć… To nie jest pytania do mnie. Ja zajmuje się trenowaniem w klubie. Nie myślę o tym, co będzie w przyszłym sezonie, dla mnie najważniejsze jest tu i teraz. Obecnie skupiam się na tym, żeby utrzymać ten poziom treningu i gry.

Kolejnym waszym przeciwnikiem będzie Barkom Lwów, myślisz że uda się zdobyć tak ważne dla was punkty.

– W ostatnim czasie zespół z Lwowa gra bardzo dobrze i pokazuje się z coraz lepszej strony w PlusLidze. Wiele drużyn grając u nich przekonało się jak dobrze potrafią grać w siatkówkę. My pamiętamy nasze pierwsze spotkanie w tym sezonie, kiedy to oni wygrali u nas na hali. Mamy ogromy szacunek do rywali i mam nadzieję, że będziemy mogli spokojnie trenować i przygotujemy się dobrze do tego spotkania.

fot.: www.plusliga.pl