Bieniek: Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie

bieniek1_zaksa_pl

Mateusz Bieniek, środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zwrócił uwagę, że kluczem do zwycięstwa w półfinale była zagrywka. Jak będzie w finale?

ZAKSA jest w finale, to najważniejsze. Co było kluczem do zwycięstwa?
- Idealnie nie zagraliśmy, bo rozluźniliśmy się w trzecim secie. Daliśmy rywalom okazję do wygrania tego seta. Aczkolwiek cieszy to, że w czwartej partii potrafiliśmy się obudzić i od początku narzucić rywalom swój styl gry. Pokazaliśmy, kto jest lepszy. Na pewno lepiej zagrywaliśmy, niż Aluron Virtu Warta Zawiercie. To był klucz do zwycięstwa.

W trzecim secie pojawił się moment rozluźnienia, czy jednak seria serwisów Semeniuka podcięła Wam skrzydła?
- Kamil Semeniuk w trzecim secie wszedł na zagrywkę i wywarł na nas sporą presję. Gdyby nie zagrał tak dobrze i taką serią, to pewnie nie wygraliby tego seta. W tej trzeciej partii nasza dyspozycja też nieco spadła i pozwoliliśmy im trochę na to zwycięstwo i tak dobrą grę.

Bardzo brakuje w drużynie Sama Deroo teraz, kiedy ta presja gry o trofeum na pewno jest większa?

- Sam Deroo jest bardzo ważnym zawodnikiem w naszej drużynie. Zmiennicy, Rafał Szymura i Brandona Koppers jednak pokazali, że są bardzo wartościowymi zawodnikami.

Finał z Jastrzębskim. Jakiego meczu można się spodziewać?
- Jastrzębski Węgiel, to bardzo dobry zespół. Nie ukrywałem, że to właśnie jastrzębianie byli moim faworytem w tym drugim półfinale. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.

 

Z Wrocławia: Ludmiła Kamer

Fot. PlusLiga

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply