PL: Cenne zwycięstwo ZAKSY

W półfinałowym meczu ZAKSY z AZS-em Olsztyn, lepsi okazali się kędzierzynianie, wyrywając 3:2 w Olsztynie.

Doskonale mecz zaczęła drużyna z Olsztyna, zdobywając cztery punkty przewagi nad ZAKSĄ. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla jednak w trakcie gry zaczęła nadrabiać straty. Ostatecznie seta zakończył kiwką Toniutti (25:27). Drugiego seta również lepiej rozpoczęli gospodarze, tym razem jednak ZAKSA nie zdołała odrobić strat. Partię zakończył skutecznym atakiem Hadrava (25:20). Trzecia partia rozpoczyna się od wyrównanej gry obu zespołów. AZS po skutecznych atakach Rouseaux zdobywa kilku punktową przewagę, którą utrzymuje prawie do końca seta. Świetna zagrywka Wiśniewskiego zmusza do popełnienia błędów gospodarzy, co dało emocjonującą końcówkę tej partii. Ostatecznie ZAKSA wygrywa seta 25:23. Czwarty set to gra punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć kilku punktów przewagi. Dobra gra AZS-u, zepsute zagrywki po stronie drużyny z Opolszczyzny, doprowadzają do zwycięstwa drużyny z Olsztyna, a ostatni punkt zdobywa Andringa kończąc kontrę atakiem i  doprowadza do tie-breaka. Piątego seta dobrze rozpoczynają kędzierzynianie, odskakując rywalom na 3 punkt. Jednak dobre zagrywki Hadravy wymuszają błędy w grze ZAKSY i goście tracą swoją przewagę. Gra zaczyna się od nowa (8:8). Zagrywkę psuje Deroo oraz Kochanowski (13:13). Gra toczy się punkt za punkt. Ostatni punkt zdobywa Toniutti blokując Andringa. Mecz kończy się zwycięstwem ZAKSY.

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:27, 25:20, 23:25, 27:25, 17:19)

MVP: Benjamin Toniutti

AZS: Hadrava (28), Zniszczoł (9), Andringa (16), Kochanowski (11), Woicki (3), Rousseaux (16),  Żurek (libero) oraz Kańczok i Pliński (2)
ZAKSA: Toniutti (2), Buszek (10), Wiśniewski (9), Bieniek (15), Torres (23), Derroo (23), Zatorski (libero) oraz Jungiewicz

Stan rywalizacji w play off: 1:0 dla ZAKSY