Kanada lepsza w Meczu Gwiazd

Meczem towarzyskim Polska vs. Kanada nasi siatkarze otworzyli sezon reprezentacyjny 2018, pod wodzą trenera Vitala Heynena.

Wynik był wyrównany praktycznie tylko do stanu 8:8. Później Kanada odskakiwała punkt po punkcie, pewnie wygrywając seta, którego zakończył Drzyzga zagrywką w siatkę.

Druga partia była nieco bardziej wyrównana. Co prawda w połowie seta prowadzenie mieli goście – 15:18. Jednak Polacy odrobili straty, doprowadzając do zaciętej końcówki. Blok Kochanowskiego dał piłkę setową naszym, jednak Derocco doprowadził do kolejnego remisu – 24:24. Ostatecznie blok na Gunrerze zakończ seta na korzyść Polaków.

Do trzeciego seta biało-czerwoni podeszli zupełnie innym składem. Z Łomaczem na rozegraniu, Muzajem na ataku, Lemański na środku, w przyjęciu Kubiak i Śliwka, a na libero Piechocki. Gra od początek podyktowana była przez podopiecznych trenera Antigi. Co prawda w końcówce przewaga nieco zmalała za sprawą błędów własnych Kanady, ale partia mimo to należała do gości – 23:25.

Przy stanie 9:9 w secie czwartym, Kanada odjechała na trzy oczka. Atak Kurka i blok Kochanowskiego dały remis 15:15. Fragment zaciętej walki – 22:22. Kibice głośnym dopingiem zaznaczyli swoją obecność w Spodku. Pierwsza piłka setowa należała do gości, po ataku Derocco – 23:24. Kochanowski środkiem doprowadził do gry na przewagi – 24:24. Mecz skończył ostatecznie Gunter atakiem.

Polska – Kanada 1:3 (20:25, 26:24, 23:25, 25:27)

Polska: Szalpuk, Schulz, Drzyzga, Kochanowski, Kwolek, Nowakowski J., Żurek (l) oraz Janusz, Kaczmarek, Łomacz, Kubiak, Muzaj, Lemański, Śliwka, Piechocki (l)

Kanada: Sanders, Maar, Derocco, Vandoorn, Virgass, Gunter, Bann (l)