KMŚ, gr. B: Odrodzona Resovia w półfinale!

Rzeszów w drugim swoim meczu turnieju podejmowała irański Khatam. Spotkanie rozpoczęli rywale od stanu 0:4, a pierwszy punkt Resovia zdobyła po skutecznym bloku Możdżonka – 1:4. As Rossarda dał kontakt punktowy, jednak do remisu doprowadził ten też zawodnik dopiero przy stanie 11:11, serwując kolejnego asa. Trwała twarda walka o każdy punkt, ale końcówka należała do gospodarzy. Atak Smitha dał piłkę setową, a błąd w tym elemencie Khaniego skończył partię.

Drugiego seta polska ekipa rozpoczęła od prowadzenia, a po asie Rossarda był stan 5:2. Rzesowianie cały czas mieli inicjatywę po swojej stronie, chociaż momentami gra Resovii nie wyglądała dobrze. Kłopoty ze skończeniem ataków, kontra Khaniego i był remis 17:17. Końcowa faza seta, to popis Schulza, zarówno na zagrywce, jak i w ataku – 24:21. Ostatni punkt zdobył Mika kończąc kontrę. Resovia potrzebowała już tylko seta, by awansować do półfinału turnieju…

Równo rozpoczął się kolejny set – 7:6. Siatkarze Khatam zaczęli popełniać błędy własne w ataku, co szybko pozwoliło Resovii odjechać z wynikiem – 13:7. Rzeszów kontrolował przebieg boiskowych poczynań, pewnie wygrywając seta – 21:10. Możdżonek dorzucił punktowe zagrywki i było już 23:10. Resovia w dobrym stylu awansowała do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata!

ASSECO RESOVIA RZESZÓW (POLSKA) – KHATAM ARDAKAN (IRAN)  3:0 (25:21, 25:21, 25:11)

Resovia: Shoji, Schulz, Rossard, Mika, Możdżonek, Smith, Perry (libero)

Khatam: Senobar, Valaei, Gholami, Karkhaneh, Tabari, Vadi, Nazari (libero) oraz Khani

* * * * *

W pierwszym meczu wieczoru, Sada Cruzeiro rozegrała mecz z włoskim Trentino. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia brazylijskich graczy. Jednak w kolejnych setach Włosi zachowując zimną krew, rozstrzygnęli końcówki na swoją korzyść, awansując tym samym do półfinału turnieju.

SADA CRUZEIRO (BRAZYLIA) – TRENTINO VOLLEY (WŁOCHY) 1:3 (25:17, 26:28, 23:25, 25:27)

Sada: Evandro (25 pkt.), Le Roux (5), Rodrigo (8), Isac (8), Fernando (0), Sander (18), Serginho (libero) oraz Luan (2), Eder (0), Leonardo (0), Sandro (0), Filipe (0).
TrentinoRussell (24 pkt.), Vettori (4), Giannelli (5), Candellaro (5), Kovacevic (11), Lisinac (10), Grebennikov (libero) oraz Van Garderen (3), Nelli (7), Codarin (0).