Koronawirus zamknął zawiercian w domu

W niedzielę 2 sierpnia wieczorem jeden z siatkarzy zgłosił podwyższoną temperaturę i gorsze samopoczucie. W poniedziałek 3 sierpnia w godzinach porannych wspomniany zawodnik, a także jeden z członków sztabu szkoleniowego, który zgłosił swędzenie skóry (jeden z rzadziej występujących objawów koronawirusa), zostali poddani testom na obecność SARS-CoV-2. Test siatkarza dał wynik pozytywny, a członka sztabu szkoleniowego – negatywny. Osoba zakażona ostatni kontakt z resztą drużyny miała w piątek 31 lipca podczas popołudniowego treningu

Zgodnie z wytycznymi sanepidu cała drużyna, włączając w to sztab szkoleniowy i medyczny, a także jeden z współpracowników klubu, który miał najczęstszy kontakt z zespołem, zostali poddani kwarantannie wraz z domownikami i oczekują na przeprowadzenie testów po minięciu 7 dni od ostatniego kontaktu z osobą zakażoną, tj. w piątek 7 sierpnia. Wyniki mają być znane jeszcze tego samego dnia.

Do tej grupy zalicza się również członek sztabu szkoleniowego, który w poniedziałek 3 sierpnia otrzymał negatywny wynik testu, ale od jego ostatniego kontaktu z osobą zakażoną minęło zbyt mało czasu, by rezultat mógł zostać uznany za wiążący. Zgodnie z wytycznymi sanepidu na kwarantannę nie zostali skierowani pozostali współpracownicy klubu, którzy mieli sporadyczny kontakt z drużyną, pozostają oni jednak w samoizolacji domowej. W związku z tym do 7 sierpnia włącznie siedziba biura klubu przy ul. Blanowskiej 40 będzie zamknięta.

Odwołane zostały mecze kontrolne, które Aluron CMC Warta miała rozegrać w piątek 7 sierpnia w Zduńskiej Woli z PGE Skrą Bełchatów oraz dzień później w Zawierciu z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Kwarantanna dobiega końca następnego dnia po otrzymaniu negatywnego wyniku testu, dlatego od rezultatów badań zależeć będzie decyzja co do rozegrania kolejnych sparingów. W przypadku osoby zakażonej ponowny test zostanie wykonany po 10-14 dniach od otrzymania pozytywnego wyniku. By zostać uznanym za ozdrowieńca, musi on otrzymać negatywne wyniki dwóch testów przeprowadzonych w odstępie 24 godzin.

Informujemy jednocześnie, że zakażony siatkarz czuje się dobrze, a część objawów, które odczuwał, minęła. Jednocześnie żaden z pozostałych zawodników, członków sztabu szkoleniowego i medycznego ani współpracowników klubu nie odczuwa niepokojących objawów.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply